Сърбите оглавиха група "D" след обрат в Тбилиси (ВИДЕО)

Душан Тадич герой за комшиите

Сърбия оглави група “D” на световните квалификации в зона Европа след обрат над Грузия до 3:1 като гост.

Атакуващият полузащитник на Саутхемптън Душан Дадич беше сред голмайсторите, а сърбите взеха трите точки и със своите 11 излязоха пред Република Ирландия с точка повече на първото място.

Отборът на Мартин О’Нийл обаче има мач по-малко, като по-късно приема Уелс в британското дерби и ще се опита да си върне лидерството.

Сърбия изостана рано в Тблиси. Нападателят Ника Качарава се възползва от лошо върнат пас към вратаря отстрана на левия бек на Манчестър Сити Александър Коларов, стигна пръв топката и я бутна в мрежата.

Западните ни съседи изравниха точно преди почивката, когато Тадич реализира дузпа за 1:1.

20 минути след почивката Сърбия излезе напред с разкошен гол на Александър Митрович от границата на наказателното поле.

„Орлите” затвориха мача в 86-ата минута с гол на играча на  Айнтрахт (Франкфурт) Мият Гачинович, фиксирал крайното 3:1. А Тадич се отличи с втора асистенция.

Това е третата победа на Сърбия в тези квалификации и те остават без загуба, след като завършиха 2:2 срещу Ейре през септември в Белград и 1:1 в Кардиф срещу Уелс през ноември.