Ямбол победи Лукойл Академик след 14 тройки

Ямбол хвърли бомбата в 23-ия кръг на Националната баскетболна лига. Тимът, воден от Петър Петров, се наложи над Лукойл Академик у дома с 80:71 (20:17, 23:14, 19:22, 18:18).

В основата на победата за домакините бе стрелбата от далечно разстояние. Баскетболистите на Ямбол реализираха цели 14 тройки срещу едва 5 за "студентите".

След първата част домакините дадоха заявка, че няма да загубят лесно срещу по-класния си противник, печелейки периода с 20:17. Втората четвърт също премина при превъзходство за Ямбол, а резултатът още по-изненадващо стана 43:31 след първата половина на срещата.

В третата част Лукойл Академик опита да направи обрат и стопи три точки от пасива си, но равенство 18:18 в последния период осигури шокиращия успех в полза на ямболии.

Най-резултатен за победителите стана Венцислав Петков с 21 точки, а 16 добави Станислав Говедаров.

За Лукойл Дани Гибсън се отличи със 17 точки, докато с 14 завърши Стив Зак.

Сибиу и Павлин Иванов отпаднаха от баскетболното първенство на Румъния

ЦСКА надви Черно море с невероятен спектакъл с 204 точки (ВИДЕО)

Двата отбора играха за честта си и направиха страхотно шоу за феновете

Шумен лиши Ямбол от плейофите, Левски взе квотата

Шуменци записаха четвърти пореден успех след 84:71 в мача от 32-ия кръг

Дончич, Гилджъс-Александър и Йокич са номинирани за MVP на редовния сезон

Вижте всички номинации в НБА

ОБЗОР: Бостън, ЛА Клипърс, Милуоки и Оклахома стартираха с победи в плейофите (ВИДЕО)