5000 лева награден фонд за плувния маратон Галата-Варна

Наградният фонд за 72-то издание на най-старото плувно състезание у нас маратонът Галата-Варна е 5000 лева, съобщиха организаторите.

Победителите в състезанието, което ще се проведе в неделя, при мъжете и жените ще получат парична премия по 500 лева. Наградният фонд се разпределя между класираните от първо до шесто място при мъжете и при дамите.

С парични награди ще бъдат отличени и плувецът с най-много участия в маратона, плувец с увреждания и най-добре представилият се варненец /мъж или жена/.

Стартът на надпреварата е в 10 часа в неделя, като сборният пункт на желаещите да участват е пред яхт-клуб "Кап. Георги Георгиев" в 7.30 часа. Там състезателите ще преминат предстартов медицински преглед. Таксата за участие е 3 лева.

Разстоянието от нос Галата до финала във Варна е около 4400 метра и може да бъде преплувано със свободно избран стил. За преплували състезателната дистанция се смятат всички, които са финиширали 90 минути след победителя.

Рекордът за преплуване на маратона Галата-Варна е 47.03 минути и принадлежи на пловдивчанина Михаел Георгиев от 2009 година.
Националите по спортен риболов са световни вицешампиони

Голям успех за родните рибари

България завърши на 10-о място на Световната купа по фехтовка

Карлос Насар: Никога не бих предал хората, които ме подкрепят

„Отивам в Париж, за да зарадвам България“

Министър Глушков присъства на фестивала по утринна гимнастика „Ямбол‘24“

Йоана Илиева и Олга Храмова във втория ден на Световната купа по фехтовка в Пловдив

Зам.-министър Петър Младенов награди участниците в спортния празник на училище „Питагор“