Ейре и Уелс спукаха топката в Дъблин, Австрия се възползва (ВИДЕО)

"Драконите" отърваха кожата с човек по-малко, Бейл пропуска гостуването в Белград

Ирландия и Уелс едва не спукаха топката при нулево равенство между двата тима в група “D” на световните квалификации. По този начин Сърбия, който по-рано се наложи с 3:1 над Грузия като гост, остана лидер с равни точки с Ейре – по 11.

Съдийски наблюдател на сблъсъка в Дъблин бе бившият ни международен рефер Ичко Лозев.

И двата отбора нямаха загуба преди днешния им сблъсък. Ирландците се нуждаеха от победа, за да си върнат водачеството в групата, а Уелс можеше да доближи челните позиции.

На загрявката ирландският полузащитник Джеймс Макарти получи контузия и бе заменен от халфа на Хъл Дейвид Мейлър.

До почивката чисти голови положения нямаше, като Нийл Тейлър от състава на гостите бе най-близо до попадението.

Най-доброто положение за Уелс дойде в 49-ата минута, когато далечен удар на Гарет Бейл, придобил странна парабола, профуча покрай гредата.

Уелс справедливо остана с човек по-малко в 69-ата минута, когато Нийл Тейлър изрита Шеймъс Коулмън и получи директен червен картон. А Коулмън бе изнесен на носилка и заменен от Сайръс Кристи.

Най-добрата възможност за Ейре се откри пред Джеймс Маклийн, чието воле се отби в бранител в червено и не попадна в мрежата.

Втори снаряд на Бейл премина покрай сглобката в 85-ата минута.

В добавеното време гостите се отърваха „сухи” от страшни мелета в своето наказателно поле.

От нулевото равенство в островитянското дерби се възползва отборът на Австрия, който се наложи над Молдова с 2:0 след голове в последните 15 минути.

Станислав Намашко изчисти от голлинията в нулевото първо полувреме, за да попречи на Арнаутович да открие резултата.

Марсел Забицер от РБ Лайпциг засече центриране на Арнаутович в 75-ата минута и откри резултата. Резервата Мартин Харник подпечата първата победа на Австрия от първия кръг насам в 90-ата минута.

По този начин австрийците се изравниха с Уелс на третото място – по 7 точки. И двата отбора изостават с 4 от Сърбия и Ирландия.

В следващия кръг на 11 юни Ейре приема Австрия, а Уелс гостува на Сърбия, но ще бъде без Гарет Бейл за натрупани картони.