Роналдо с главна роля при класика на Португалия срещу Унгария (СНИМКИ+ВИДЕО)

Звездата на Реал Мадрид с два страхотни гола във вратата на маджарите

Португалия победи Унгария с 3:0 като домакин в мач от група B и се върнаха на три точки зад лидера в групата Швейцария. Два гола за "мореплавателите" отбеляза Кристиано Роналдо, а Андре Силва откри резултата преди това.

Португалците контролиха спокойно срещата през цялото време и не показаха миг колебание. За разлика от сблъсъка между двата тима на Евро 2016, този път „мореплавателите“ бяха видимо по-класният отбор като още в 7-та минута Кристиано Роналдо можеше да отбележи, но ударът му мина покрай вратата.

В 32-та минута Андре Силва все пак успя да открие резултата, след като засече перфектно центриране отляво и направи най-лесното –да насочи топката в мрежата на почти опразнена врата.

Само четири минути по-късно Роналдо успя да я удвои, след като успокои топката на границата на наказателното поле и с бомбен шут прониза долния десен ъгъл на вратата на Унгария. В края на полувремето двамата голмайстори имаха шансове даоформят класически резултат, но без успех.

В 65-та минута това се случи, след като Роналдо отново показа световната си класа и заби трети гол директно от пряк-свободен удар по диагонал от около 25 метра.

Така португалците стигнаха до лесни три точки и продължават битката за първото място в групата, където основен конкурент очевидно ще бъде отборът на Швейцария.