Лукаку спаси Белгия срещу Гърция (ВИДЕО+СНИМКИ)

Южните ни съседи стигнаха до 1:1 с 9 души и един точен удар в Брюксел

Белгия и Гърция не се победиха и завършиха 1:1 в пряк сблъсък за първото място в група „Н” на световните квалификации.

След ремито в Брюксел домакините останаха лидери, макар че бяха на секунди от неочаквано поражение.

Гостите нанесоха само един точен удар в двубоя и го завършиха с 9 души, но въпреки това взеха точка от ключовия сблъсък.

Първата добра възможност се откри пред Маруан Фелайни, ала ударът с глава на халфа в 15-ата минута мина встрани от вратата.

Не след дълго домакините имаха претенции за дузпа след падане на Дрес Мертенс в пеналта, но Феликс Брик даде знак играта да продължи.

В 35-ата минута отново Фелайни бе близо до гола, след пас на Ферейра Караско, ала вратарят на гостите спаси с вещина единствения точен удар преди почивката.

Секунди след нея пък гърците изненадващо поведоха. В първата си атака след центъра те откриха резултата чрез Константинос Митроглу, разписал се след извеждащ пас с глава.

В асистент на попадението се превърна Панагиотис Тачтсидис, който обаче бе изгонен в 65-ата минута заради втори жълт картон.

След това натискът на Белгия стана още по-осезаем, но даде резултат едва минута преди края на редовното време.

Тогава Ромелу Лукаку получи от Мертенс и овладя на гърди, а после простреля Стефанос Капинос и изравни резултата.

Впоследствие вратарят и нападателят влязоха в свада и получиха жълти картони, като такъв имаше и за Георгиос Цавелас.

За последния обаче официалното предупреждение бе второ в срещата и така Гърция я приключи с 9 души на терена.

След ремито комшиите вече имат 11 точки и са на втора позиция, с една пред третия Босна и с две по-малко от лидера Белгия.

Предпоследният Гранада си тръгна с точка от Билбао

След равенство 1:1

Късен автогол спаси Юве срещу Каляри (ВИДЕО)

Лацио удари Дженоа

Айнтрахт спечели с обрат битката за Европа (ВИДЕО)

Аугсбург падна с 1:3 във Франкфурт

Мениджърът на Ковънтри: Срещаме най-големия клуб в света

„За Манчестър Юнайтед е нормално да играе на това ниво“, смята Марк Робинс

Тен Хаг се прицели във ФА Къп

Вижте какво заяви мениджърът на Манчестър Юнайтед

Клоп: Имаме шанс, ако спечелим оставащите мачове

„Ливърпул е длъжен да покаже отново глад за победа срещу Фулъм“, смята мениджърът

Гуардиола: Не сме машини