36-ят трипъл-дабъл на Уестбруук не помогна на Оклахома срещу Хюстън

Бостън изравни Кливланд на върха в Източната конференция

Лу Уилямс отбеляза 31 точки, а Джеймс Хардън добави 22 и 12 асистенции за победата на Хюстън със 137:125 над Оклахома Сити в мач от редовния сезон на Националната баскетболна лига на САЩ и Канада (НБА). Ръсъл Уестбрук пък завърши с 39 точки, 11 спечелени борби и 13 асистенции за втория си пореден трипъл-дабъл и общо 36-и през сезона.

Въпреки усилията на Уестбрук, Хардън поведе своя тим към преднина от 25 точки след изиграването на три четвъртини и взе аванс в битката между двамата за приза най-полезен играч през сезона. Той напусна игра малко преди края на мача, след като удари китката си при падане, но по-късно увери феновете в интервю, че е добре.

Тревър Ариза и Ерик Гордън отбелязаха по 24 точки за Рокетс, чиято преднина беше намалена до осем точки с тройка на Уестбруук 90 секунди преди сирената. Те обаче отбелязаха следващите четири точки и спечелиха четвъртата си поредна победа в лигата за баланс 51-22. Тъндър са с 41-31 и все още не са напълно сигурни за плейофите.

Айзея Томас отбеляза 30 точки, включително 20 през второто полувреме, а Бостън се наложи със 112:108 над Маями за четвъртия си пореден успех в Лигата. Победата доближи максимално Селтикс (48-26) до Кливланд (47-25) на върха в Източната конференция, а освен това изравни постижението на отбора от миналата година.

Клей Томпсън отбеляза 21 от общо 31 точки през второто полувреме за победа на Голдън Стейт със 106:94 срещу Мемфис. Стеф Къри добави 21 точки и 11 аситенции за Уориърс, които вече водят с два мача пред Сан Антонио в битката за първото място на Изток.

Източна конференция
Атлантическа дивизия: Бостън 48 победи/26 загуби, Торонто 44/29, Филаделфия 27/46

Сибиу и Павлин Иванов отпаднаха от баскетболното първенство на Румъния

ЦСКА надви Черно море с невероятен спектакъл с 204 точки (ВИДЕО)

Двата отбора играха за честта си и направиха страхотно шоу за феновете

Шумен лиши Ямбол от плейофите, Левски взе квотата

Шуменци записаха четвърти пореден успех след 84:71 в мача от 32-ия кръг

Дончич, Гилджъс-Александър и Йокич са номинирани за MVP на редовния сезон

Вижте всички номинации в НБА

ОБЗОР: Бостън, ЛА Клипърс, Милуоки и Оклахома стартираха с победи в плейофите (ВИДЕО)