Първата поставена в Маями продължава напред

Първата поставена в Маями продължава напред

"Винаги е приятно да играеш оспорвани сетове, особено когато ги печелиш", каза Анжелик Кербер

Поставената под номер 1 Анжелик Кербер се класира за четвъртия кръг нa турнира по тенис за жени в Маями, след като спечели пет пробива за победата с 6:4, 7:5 срещу американката Шелби Роджърс. Светлана Кузнецова и Винъс Уилямс също спечелиха мачовете си от третия кръг, а осмата в схемата Медисън Кийс отпадна.

"Винаги е приятно да играеш оспорвани сетове, особено когато ги печелиш. След като стигнеш до една такава победа, това ти дава увереност за следващия мач. Доволна съм. Тя водеше с 4:2 във втория сет след продължителен гейм, но аз останах положително настроена и не загубих вяра в победата. Това беше ключът днес", каза Кербер.

Финалистката от миналата година Кузнецова надви американката Тейлър Таунсенд с 6:4, 6:2. Само седмица след загубата си на финала в Индиън Уелс срещу сънародничката си Елена Веснина, рускинята игра много силно на втори сервис и допусна само един пробив срещу представителката на домакините. Следващата съперничка на победителката в Маями през 2006 година е поставената под номер 11 Винъс Уилямс, която надви румънската квалификантка Патрисия Мария Тиг с 6:3, 6:0.

Кийс, която игра на втори турнир след лечение на контузия в китката, загуби срещу 72-ата в ранглистата Лара Аруабарена от Испания с 5:7, 5:7.

Без промяна в ранглистата за Григор Димитров

Българинът остава на 44-а позиция

Кирьос: Ако бях играл с Надал на финала, щях да спечеля

Австралиецът обаче загуби битката за титлата на Уимбълдън от Новак Джокович през 2022 година

Юлия Стаматова загуби на полуфинал в Анталия

Българката допусна обрат

Григор Димитров започва новия сезон в Бризбейн

Той е двукратен шампион в турнира

Рускиня става австрийка, за да играе тенис

Анастасия Потапова, родена в руския град Саратов, ще се състезава за Австрия през следващия сезон на професионалния тенис тур за жени, съобщава агенция Ройтерс.

Диа Евтимова загуби във втория кръг на сингъл на турнир по тенис в Дейтона Бийч

Българката отстъпи пред поставената под номер 4 в схемата Франческа Пейс

Стаматова се класира за четвъртфиналите на сингъл в Турция

Юлия Стаматова се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара.

Диа Евтимова отпадна на двойки, но бие на сингъл в Дейтона Бийч

Диа Евтимова се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей кортове в Дейтона Бийч (САЩ) с награден фонд 30 хиляди долара.

Диа Евтимова с победа в Дейтона Бийч

Предстои мач и на двойки