Успяха! "Лъвчетата" ни до 19 г. са на Евро 2017!

Младежките ни национали победиха Босна и Херцеговина с 3:1 и се недостижими на върха в групата

Юношеският национален отбор на България победи с 3:1 на Босна и Херцеговина в прекия сблъсък за класиране на Евро 2017 и с това си гарантираха място на финалите в Грузия от 2-ри до 15-ти юли тази година.

Двубоят на стадион "Мунисипал" във френския град Виньой започна много добре за нашите момчета и още в шестата минута те поведоха чрез Георги Русев, който откри резултата от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Тонислав Йорданов.

В 27-та минута босненци бяха много близо до изравняването, но Сулиджич разтресе гредата на българската врата. След като късметът измъкна младите "лъвчета", две минути по-късно Калоян Кръстев удвои аванса на България след асистенция на Георги Русев.

В продължението на първата част отново Кръстев бе точен, за да оформи класическа преднина за българите още преди почивката.

В 64-та минута Босна и Херцеговина успя да върне един гол чрез тарана Ермедин Демирович, но въпреки напрежението, на което поставиха българската защита след това, до нов гол не се стигна и последният съдийски сигнал дойде при резултат 3:1 и успех за младежите ни.