Возняцки и Конта на финала при дамите в Маями

Возняцки и Конта на финала при дамите в Маями

Датчанката направи обрат и отстрани Каролина Плишкова на полуфинала

Каролин Возняцки успя да се справи с някои свои непредизвикани грешки и победи Каролина Плишкова с 5:7, 6:1, 6:1, за да се класира на финала на турнира по тенис за жени в Маями. Намиращата се на 12-о място в схемата на турнира датчанка пропиля три сет-пойнта в първата част, но след това мачът се оказа прекалено лесен за нея. Резултатът е частичен реванш за Возняцки, която беше победена от чехкинята на финала на турнира в Доха.

"Работата ми във фитнеса даде отражение върху представянето ми, доволна е финалистката. Тя приема турнира в Маями за нещо специално, тъй като се чувства местно момиче: Имам къща тук, тренирам тук, имам много връзки с приятели и партньори в бизнеса и тениса. Наистина се чувствам като у дома си и за мене ще бъде удоволствие да спечеля.

Британката Йохана Конта е другата финалистка на този турнир, след като се справи с Винъс Уилямс с 6:4, 7:5. Така тя става първата британка, която ще се бори за титла в Маями. От друга страна по-голямата от сестрите Уилямс, която е стартирала кариерата си преди близо 20 години, пропусна шанса да играе за пети път за титлата. 36-годишната Уилямс има три успешни от въпросните пет финала.

"За мен е истинско удоволствие да играя на финал в този така престижен турнир. Победих Винъс, а сега играя с Возняцки за титлата. Няма какво повече да добавя. Емоциите ми са страхотни, доволна беше Конта след края на мача.

Ако спечели 26-ата си титла в УТА, Возняцки ще се придвижи отново в топ 10 на ранглистата.

Звезди празнуват с Монфис

Гаел Монфис загря за последното си участие на Откритото първенство на Франция по тенис с демонстративен мач, в който се включи съпругата му и номер 7 в световната ранглиста при жените Елина Свитолина, както и други звезди от световния тенис.

Синер се размина с Джокович на „Ролан Гарос“

Световният №1 е фаворит във Франция, започва срещу представител на домакините

Денислава Глушкова на финал в Австрия

Българката все още няма титла на двойки в турнир от ITF

Тенисистите на протест с медийните си изяви на „Ролан Гарос“

Тенисистите планират да ограничат времето си за пресконференции като част от протестите за наградния фонд на Откритото първенство на Франция, пише агенция ДПА.

Джокович потвърди, че Виктор Троицки ще бъде негов треньор

Новак Джокович потвърди, че дългогодишният му приятел и сънародник Виктор Троицки става негов треньор преди Откритото първенство на Франция по тенис, където сърбинът ще опита да спечели рекордна 25-та титла от Големия шлем.

Жалко! Виктория Томова отпадна в квалификациите на "Ролан Гарос"

Тя отстъпи срещу Полина Кудерметова