Левски срещу ЦСКА за Купата на България

Левски срещу ЦСКА за Купата на България

Ясен е форматът в турнира за Купата на България при жените


Ясен е форматът в турнира за Купата на България при жените, който ще се проведе от 1 до 5 май в зала "Христо Ботев" в София. В надпреварата ще участват всички отбори от първенството, като те са разделени в две групи по т.нар. "метод на спиралата" на базата на класирането след края на редовния сезон (1-4-5-8 и 2-3-6-7). Тъй като отборите в НВЛ-жени останаха седем след отказа на Бургас 2007, то в единия поток ще бъдат 3 тима, а в другия четири.


 
Група А: Марица (Пловдив), Казанлък Волей (Казанлък) и Славия (София)


 
Група Б: Раковски (Димитровград), ЦСКА (София), Левски (София) и ЙЕБ-Шумен 05 (Шумен).


 
С цел засилване на интрига и интерес към Купата, клубовете ще имат право да картотекират до 4 нови български състезателки, които са играли чуждите първенства през настоящия сезон. На полето обаче ще могат да играят едновременно само до три "чужденки". Крайният срок за картотека е 12:00 ч на 1 май.


 
Форматът на турнира за Купата предвижда мачове всеки срещу всеки в груповата фаза, като за полуфиналите се класират първите два. В тази фаза се играе "на кръст" (първи от група А срещу втори от група Б и първи от група Б срещу втори от група А). Завършилите на трето и четвърто място в двете групи отпадат, а мач за трето място не се предвижда.
 

Николай Желязков: Фридрихсхафен е един добър отбор

„Трябва да играем добре, за да спечелим“, каза треньорът на волейболния Левски

FIVB въведе изцяло нови правила натурализирането на волейболисти

Новите регулации ще влязат в сила от февруари догодина

Алекс Николов поведе Лубе към първа победа в ШЛ (ВИДЕО)

Българският национал се отчете със 17 точки за успеха

Алекс Грозданов победи Цецо Соколов и Матей Казийски в ШЛ (ВИДЕО)

Богданка ЛУК (Люблин) разгроми Халкбанк (Анкара)

Отрекоха трансфер на Мони Николов при брат му

Бившият капитан на националния отбор на България Владо Николов говори пред Sportal.bg какво е бъдещето на синовете му Александър и Симеон в клубния волейбол.

Преслав Петков с 13 точки в Италия

Четвърти успех на Соренто

Братя Николови ще играят в Кучина Лубе

Носителят на Купата на Италия Кучине Лубе (Чивитанова) ще разчита на истинско българско дуо през следващия сезон.

Алекс Грозданов и Богданка с пета поредна победа

Българинът игра цял мач за успеха

Локо Пд би Дея спорт след драма

Локомотив Авиа Пловдив спечели драматично след обрат с 3:2 (23:25, 25:23, 18:25, 25:22, 18:16) като гост срещу Дея спорт в мач от седмия кръг в шампионата на България по волейбол за мъже. Пловдивчани изоставаха в резултата с 0:1 и 1:2, но се добраха до краен успех и са начело в класирането след седем поредни победи.