Александър Цветков отново герой за Черно море срещу Левски (ВИДЕО)

Сините останаха без победа през пролетта като гости

Черно море развали серията срещу Левски от 7 поредни шампионатни загуби след 1:0 в мач от последния кръг на редовния сезон, игран в Каварна.

През първото полувреме двата отбора кюскаха топката, като Адениджи изтърва най-чистото положение, а реферът Станислав Тодоров подмина по една претенция за дузпа.

След почивката героят от мача за купата на „Герена” Александър Цветков попари сините надежди за първа победа през пролетта далеч от дома. А героят за Левски от дербито с ЦСКА Давид Яблонски получи директен червен картон три минути преди края за неспортсменска проява.

Двата отбора останаха на своите места. Левски завършва като втори редовния сезон, а Черно море – като четвърти. Двата тима ще се срещнат още два пъти във втората фаза. Моряците върнаха загубата с 0:1 от есента в шампионатния мач на „Герена”.

Началото бе напълно равностойно. Двата отбора заложиха на защитите си и не допускаха положения. Сините имаха три неточни удара до първия половин час. Корнерите бяха по 2.

Постепенно Левски пое инициативата, а Божидар Краев ревна за дузпа, след като бе посрещнат от Венков в наказателното поле и падна в съвсем обичайно единоборство. Реферът Станислав Тодоров правилно подмина ситуацията.

Не така стояха нещата в 39-ата минута, когато шуменският съдия бе длъжен да посочи бялата точка за Черно море. Тогава моряците направиха контра. Пируло тръгна отдясно и центрира, а Яблонски отклони топката в наказателното поле с ръка, като ясно се видя движението на лявата му ръка към топката.

Най-чистото положение се откри пред Бабатунде Адениджи. Грешка на Пламен Николов с връщането към вратаря в 35-ата минута позволи на нигериеца да излезе сам, но прехвърлянето му бе много слабо и Михайлов спокойно улови.

Най-футболният момент дойде 10 минути след почивката, когато Краев получи от Адениджи в наказателното поле, литна Пламен Николов и шутира, но в обсега на вратаря Михайлов.

Черно море започна да поглежда по-смело към вратата на Левски и при второто си положение Александър Цветков порази Николай Кръстев. Той отне топката от Сърджан Лукин на аутлинията и намери близкия долен ъгъл.

Припомняме, че с два гола на Цветков Черно море елиминира Левски на осминафиналите за Купата на България с 3:2 след продължения.

Левски се хвърли да изравнява. Резервата Аниете качи топката на главата на Адениджи, който отново разочарова, стреляйки неточно.

Червен картон за Давид Яблонски три минути преди края предреши крайния изход. Чешкият бранител изрита умишлено Стефан Станчев в игрова ситуация и това не остана незабелязано от стоящия на 2-3 метра Станислав Тодоров.

В последните секунди Сукуп и вратарят Михайлов блокираха два удара от непосредствена близост на Аниете.