Джойслин Джепкосгей счупи собствения си световен рекорд в полумаратона

Джойслин Джепкосгей счупи собствения си световен рекорд в полумаратона

23-годишната кенийка направи новия рекорд в Прага

Кенийката Джойсилин Джепкосгей счупи световния рекорд в полумаратона при жените, след като на състезание в Прага даде време от 1 час, 4 минути и 52 секунди.

23-годишната Джепкосгей се движеше с изключително темпо още от самото начало, като бе с време, по-добро от това на световния рекорд още на 10-ия и 15-ия километър. Тя премина двете контроли с време от 30:05 минути и 45:37 минути. Джепкосгей държеше и предишното най-добро постижение. По-рано тази година тя даде време от 1:06:08 часа по време на полумаратона в Рас Ал Хайма.

При мъжете победата взе олимпийския бронзов медалист на 10 000 метра от Рио Тамират Тола (Етиопия) с време 59:37 минути.

Избраха №1 в света при атлетите

Световните шампиони Дуплантис и Маклафлин-Леврон бяха обявени за лекоатлети на годината

Георги Павлов поздрави Черно море Балчик за юбилея

Спортен клуб Черно море 2005 Балчик отпразнува своя 20-годишен юбилей на бляскава церемония в „Мелницата“ в Балчик.

Сянката на допинга наляга Кения - 500 атлети наказани за 10 г.

Проблемът с допинга в Кения продължава да хвърля сянка върху олимпийските амбиции на страната

Българската федерация по лека атлетика одобри бюджет за 2026 година

„Нашето желание е парите за 2026 г. да бъдат максимално увеличени“, заяви съобщи новият президент на централата Георги Павлов

Наш съдия на европейското по лека атлетика

България ще има съдия по спортно ходене на Европейското първенство по лека атлетика догодина.

Атлетите на Спартак Пл и Лудогорец спечелиха най-много медали на турнира „Плевенска панорама“

Младите състезатели на Спартак Плевен и Лудогорец Разград спечелиха най-много отличия на лекоатлетическия турнир „Плевенска панорама“.

Вписаха Георги Павлов като президент на Българската федерация по лека атлетика

Павлов беше избран за председател от новия Управителен съвет на БФЛА на 9 ноември

Ивет Лалова:  Ще продължа да подкрепям и защитавам атлетите

Ивет Лалова-Колио окачестви като неприятна изненада това, което се случи на Общото събрание за избор на ново ръководство на централата преди няколко дни.

Марион Джоунс се учи отново да ходи

Най-бързата жена на планетата в края на миналия и началото на този век – Марион Джоунс се учи отново да ходи.