Чапекоензе победи Атлетико Минейро в първия мач за Суперкупата на Южна Америка (ВИДЕО)

Чапекоензе се бори за трофея след трагедията с отбора през ноември

Чапекоензе взе минимален аванс в мача за Суперкупата на Южна Америка след домакински успех с 2:1 над Атлетико Насионал. Преди и по време на срещата бяха почетени жертвите на самолетната катастрофа преди финала за Копа Судамерикана миналия ноември.

Това бе първи мач между двата отбора от трагичния инцидент, при който загинаха 71 души на борда на катастрофиралия самолет на път за Меделин. Домакините организираха заря преди и след двубоя, който бе наречен "Мач на благодарността".

Феновете също почетоха жертвите, като станаха на крака и ръкопляскаха в 71-а минута на мача. Рейналдо откри за Чапе от дузпа в 23-а минута, а Макнели Торес изравни за Атлетико със страхотен шут от близо 30 метра през втората част. Резервата Луис Антонио донесе победата за бразилския тим с попадение 17 минути преди края.