Лъвски скок на България с 16 места в ранглистата на ФИФА

Лъвски скок на България с 16 места в ранглистата на ФИФА

Бразилия измести Аржентина от върха

Националният отбор на България отбеляза огромен скок от цели 16 места в ранглистата на ФИФА за месец април.

"Трикольорите" се изкачват от 71-во до 55-о място, като събират 614 точки, колкото има и тимът на Словения. Голямото изкачване е благодарение на победата с 2:0 над бронзовия медалист от последното световно първенство Холандия.

През миналия месец българите имаха само 489 точки. Новият лидер в ранглистата е Бразилия. "Селесао" достига първото място в подреждането за пръв път от 7 години, а на втора позиция остава досегашният лидер Аржентина.

В топ 5 има още два отбора от Южна Америка и това са Чили и Колумбия, които са съответно четвърти и пети. Световният шампион Германия пък е на трета позиция. 

От топ 10 изпада тимът на Уругвай, докато новият участник в челната десетка е тимът на Швейцария, който заема девето място.

Най-предно класирания тим от Северна Америка е Мексико на 16-а позиция, от Африка е Египет, който е 19-и, от Азия е Иран на 28-мо място, а Нова Зеландия със 112-ото си място е най-предно класираният тим от зона Океания.

Световна ранглиста на ФИФА:

1. Бразилия (2) 1661 точки
2. Аржентина (1) 1603
3. Германия (3) 1464
4. Чили (4) 1403
5. Колумбия (7) 1384
6. Франция (6) 1294
7. Белгия (5) 1281
8. Португалия (8) 1259
9. Швейцариря (11) 1212
10. Испания (10) 1204
- - -
32. Холандия (21) 792
- - -
34. Швеция (45) 768
- - -
55. БЪЛГАРИЯ (71) 614
- - -
78. Беларус (72) 428
- - -
146. Люксембург (135) 185

Силен трансфер за ЦСКА до часове

Носителят на Купата на България ЦСКА е направил важна крачка в опита си да подсили състава преди началото на новия сезон.

Марез се отказа от националния отбор на Алжир

Капитанът на Алжир Рияд Марез заяви, че е изиграл последния си двубой за националния отбор

Арда взима втори от Левски

Арда ще привлече 19-годишният защитник Виктор Любенов от Левски.

Операция отказала Димитър Илиев

Неуспешна операция е принудила Димитър Илиев да сложи край на кариерата си

 Самсунспор предприе крачка за Макун

Кристиан Макун продължава да сред имената, които се споменават в турската преса.

Bild: Нагелсман подава оставка

Юлиан Нагелсман е решил да подаде оставка от поста старши треньор националния отбор на Германия по футбол след разочароващото отпадане на Бундестима на 1/16-финалите на Мондиал 2026, съобщава "Билд"