Хамилтън: Предстои най-оспорваната битка за титлата

Хамилтън: Предстои най-оспорваната битка за титлата

"Беше много тежко за всички ни днес”

Очаквам този сезон да бъде една от най-оспорваните надпревари, които съм имал за титлата във Формула 1, заяви Люис Хамилтън след победата си в Гран при на Китай.

Хамилтън с "Мерцедес" спечели в конкуренцията на Себастиан Фетел с "Ферари", като двамата размениха позициите си от първия старт в Австралия миналия месец, когато Фетел бе първи, а Хамилтън втори.

"Ферари" са свършили страхотна работа. Беше много тежко за всички ни днес. Голямо благодаря на моя отбор. Състезанието беше вълнуващо и ако не беше влязла колата по сигурността щеше да бъде още по-оспорвано", коментира Хамилтън.

Новият шампион Леандро Норис вече по-спокойно

Новият световен шампион във Формула 1 Ландо Норис говори по-спокойно и без толкова много емоции, които го бяха обзели веднага след финала на Гран При на Абу Даби.

Легенда напуска Ред Бул

Състезателният консултант на „Ред Бул“, Хелмут Марко, не изключва възможността да напусне австрийския отбор.

Оскар Пиастри: Той все още е Ландо Норис - не се е превърнал в Супермен

Пилотът на Макларън Оскар Пиастри не се страхува от промяна в отношенията между него и съотборника му Ландо Норис след спечелването на титлата от Формула 1, съобщи ДПА.

Норис: Безумно щастлив съм, поздравявам всички в отбора (ВИДЕО)

„Беше удоволствие и чест да се състезавам с Верстапен и Пиастри“, каза новият шампион във Формула 1

Ландо Норис с първа титла във Формула 1 (ВИДЕО)

Пилотът Макларън завърши трети в Гран при на Абу Даби

Пиастри: Може да има заповеди от бокса

Австралиецът отказа да даде повече коментар по темата

Цунода ще се “жертва”, за да стане Макс шампион

Днес се решава световната титла във Формула 1

ДЕНЯТ "Х"! Кой ще спечели Формула 1

Трима пилоти имат шанс за титлата

Верстапен спечели квалификацията в Абу Даби

Ландо Норис и Оскар Пиастри останаха втори и трети