Славия се поздрави с победа за ЧРД (ВИДЕО)

"Белите" победиха като гости Верея

Славия се поздрави с победа на връх своя 104-и рожден ден. На стадион „Трейс Арена” Верея и Славия изиграха много скучна среща, с много малко сериозни опасности за вратарите. В крайна сметка обаче възпитаниците на Владимир Иванов се наложиха с 1:0. Двубоят бе първи и за двата тима от плейофната фаза на Първа лига.

Започването от първата минута на Елиаш пък означаваше мач номер 150 за него в родния елит. Първото полувреме премина с равностойна игра. През първия половин час домакините имаха леко предимство, а след това – „белите”.  В началните минути Керкар и Балде нанесоха неточни удари за Верея. Последва изстрел на Велев до лявата греда. След 20 минути игра бе най-опасното положение за тази част. Педро Еуженио стреля далеч извън наказателното поле от фаул, но топката се отби в напречната греда. В опита си да спаси, Георги Петков получи контузия, но след намесата на лекарския екип остана в игра. Малко по-късно главният съдия Ивайло Стоянов трябваше да успокоява гневни изблици край тъч линията на Раодстин Станев. Сердеров направи хубав пробив и намери Божидар Васев на границата на наказателното поле. Изстрелът на последния обаче бе крайно неточен. В самия край на полувремето Васев получи хубав пас зад гърба на отбраната. Аргилашки обаче излезе много бързо и прецизно, далеч извън наказателното си поле, за да изчисти и предотврати по-сериозна опасност.

Втората част бе по-скучновата дори от първата. След повече от 20 минути игра, единственото по-интересно бе хубав финт на Божидар Васев, последван от много неточен удар. Опасен пробив на Андонов завърши с успореден пас, който обаче бе изчистен в корнер от Пашов. Едва в 76-ата минута някой от двата отбора имаше реална възможност да отбележи. Мощният изстрел на Педро Еуженио, обаче бе избит в корнер от Георги Петков. Само в рамките на 60 секунди съперниците си размениха по едно голово положение. В 80-ата минута Керкар центрира от фаул, Елиаш засече с глава от близко, но право в ръцете на Петков. В ответната атака мощен изстрел на Йомов от въздуха бе отразен с атрактивен плонж от Аргилашки. Така се стигна до 86-ата минута, когато Славия реализира оказалото се победно попадение. Божидар Васев центрира перфектно в наказателно поле, където от Ивайло Димитров с глава насочи топката във вратата за 0:1, подарявайки за ЧРД 3 точки на Славия.

20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)
22:00 18/04 Рома - Милан 2:1