Монтана отново поведе на Берое, на победа е от финал

Монтана победи със 72:63 Берое в неговата зала в Стара Загора и поведе с 2:1 в ½ финалните плейофи за титлата на държавното първенство

Монтана победи със 72:63 Берое в неговата зала в Стара Загора и поведе с 2:1 в ½ финалните плейофи за титлата на държавното първенство. При нов успех утре възпитаничките на треньора Стефан Михайлов ще спечелят серията и ще се класират за финалите. Двубоят в старозагорската зала премине изцяло под диктовката на монтанския тим, който поддържаше двуцифрена разлика през по-голямата част мача. В последната четвърт авансът на гостите достигна 16 точки, а домакините вкараха едва един кош в разстояние на пет минути. Националката Радостина Димитрова за пореден път се включи много силно от пейката, отбеляза 20 точки, с които стана топ-реализатор на срещата. Христина Иванова добави 14 т., а по 10 т. за успеха на Монтана вкараха Димана Макариева и Даниела Петева. Моник Рийд този път не бе така убедителна, както в първите два мача и завърши със скромния за нея актив от 16 т.

Берое (Стара Загора) Монтана 63:72 (17:19, 18:26, 13:12, 15:15)
Берое: Зорница Костова-кап. 8, Сиера Уорън 11, Джазмин Пъркинс 15, Моник Рийд 16, Ралица Нанева (Гергана Иванова 5, Стефка Митева 4, Милена Томова 2, Габриела Николова 2, Мария Желязкова). Треньор: Таня Гатева.
Монтана: Шарел Алън-кап. 4, Цветомира Шаренкапова 6, Димана Макариева 10, Даниела Петева 10, Лиза Бърджис 8 (Радостина Димитрова 20, Христина Иванова 14, Анна Соколан). Треньор: Стефан Михайлов.
Съдии: Мирослав Томов, Венцислав Великов, Николай Цинцарски.

Общинска зала в Стара Загора-500 зрители.