Дунав победи Черно море и се настани на четвъртото място (СНИМКИ+ВИДЕО)

Русенци с важна победа в един от последните си домакински мача в Разград

Дунав (Русе) победи с минималното 1:0 Черно море на "Лудогорец Арена" в Разград в мач от 28-ия кръг на Първа професионална лига.

Русенци играха 20 минути с човек по-малко, но успяха да удържат успеха, който ги прати пред днешния си съперник в класирането, след като събраха 44 точки и вече заемат четвъртото място.

Първите 30 минути на мача преминаха доста скучно, като двата отбора трудно намираха път към някоя от двете врати. В 21—та минута дойде първото по-интересно положение, когато Кузма стреля с глава, но топката мина на сантиметри от гредата. В 37-та отново той вкара топката в мрежата, но преди това бе вдигната засада.

След това обаче дойдха две ключови ситуации. Първо Дунав излезе напред с 43-та минута, когато Мирослав Будинов се възползва от колебливата игра на Станчев, нападателят излезе сам срещу вратаря и с хубав удар откри. В продължението на първата част пък Черно море изпълни корнер, след който топката бе насочена към вратата и Ненов успя да изчисти от голлинията, макар да останаха съмнения, че кълбото може и да е минало с целия си обем.

След почивката гостите излязоха мотивирани да върнат бързо гола, но удар на Пируло по диагонал и на Цветков от въздуха минаха встрани от вратата. До 60-та минута Веселин Великов използва всичките си смени, а в 69-та Тейнур Марем остави русенци с човек по-малко, след като влезе в спречкване със Станчев и го удари с глава.

В 86-та минута Коконов и Цветков не успяха да пратят точни удари при разбъркване в наказателното на Дунав, а в края на срещата вртарят на домакините Станислав Антонов получи лек проблем, което изправи на нокти щаба на домакините, но стражът успя да доиграе мача.