Григор ще участва на турнира на трева в Щутгарт през юни

Григор ще участва на турнира на трева в Щутгарт през юни

Най-добрият български тенисист Григор Димитров ще участва на турнира по тенис на трева "Мерцедес Къп" в германския град Щутгарт от 10 до 18 юни

Най-добрият български тенисист Григор Димитров ще участва на турнира по тенис на трева "Мерцедес Къп" в германския град Щутгарт от 10 до 18 юни, съобщиха организаторите на надпреварата от сериите АТП 250 с награден фонд 701975 евро.
 
Димитров е 11-и в световната ранглиста и се присъединява в основната схема към легендата Роджър Федерер (Швейцария) и към местния любимец Томи Хаас.
 
Българинът прави силно начало на сезона, като вече спечели две титли на турнирите в Бризбейн и в София, а на Откритото първенство на Австралия той достигна до полуфинал.
 
Хасковлията дебютира в Щутгарт през миналия сезон, но загуби още в първия кръг от аржентинеца Хуан Мартин Дел Потро с 4:6, 2:6.
ФАНТАСТИЧЕН! Гришо на осминафинал на "Уимбълдън"! (ВИДЕО)

Българинът надви в пет сета Беретини

НА ЖИВО: Григор Димитров - Матео Беретини 6:3, 6:4, 3:6, 5:7, 5:2

Следете сблъсъка от третия кръг на Уимбълдън на живо с нас тук

Филипинска сензация изхвърли шампионката Швьонтек от Уимблъдън! (ВИДЕО)

21-годишната представителка на Филипините Александра Еала отстрани миналогодишната шампионка и трета поставена Ига Швьонтек (Полша) в третия кръг на турнира по тенис от Големия шлем "Уимбълдън" при жените

Антъни Генов загуби финала на двойки в Троа

24-годишният българин и партньорът му Кай Венелт отстъпиха на Матс Херманс (Нидерландия) и Игор Маркондес (Бразилия)

Янаки Милев бие наред в Скопие

Националът на България за Купа „Дейвис" Янаки Милев се класира за полуфиналите на сингъл на турнир по тенис на клей в Скопие (Република Северна Македония) с награден фонд 30 хиляди долара.

Джокович изравни славен рекорд на Федерер на Уимбълдън (ВИДЕО)

Яник Синер без затруднения също е в третия кръг