Фенербахче и ЦСКА Москва поведоха в четвъртфиналните плейофи на Евролигата

Фенербахче направи обрат като гост на Фенербахче

Фенербахче победи Панатинайкос със 71:58 като гост в първи мач от четвъртфиналните плейофи в баскетболната Евролига. Турският гранд изигра много силно второ полувреме и успя да стигне до убедителен успех и да поведе в серията с 1:0. Най-резултатен за Фенербахче бе Богдан Богданович с 23 точки, Никола Калинич добави 16. Кей Си Ривърс се отличи за Панатинайкос с 16 точки. Вторият мач от серията е утре отново в Атина.

ЦСКА (Москва) удържа победа над испанския Баскония с 98:90 и също поведе с 1:0 в серията. Най-резултатен за московчани бе Милош Теодосич с 22 точки. Втората среща от серията е утре отново в Москва.

Тази вечер са другите два четвъртфинални плейофи Олимпиакос - Анадолу Ефес и Реал (Мадрид) - Дарюшафака.