Анди Мъри отпадна в третия кръг на Монте Карло

Британецът загуби в три сета от испанеца Алберт Рамос-Винолас

Лидерът в световната ранглиста Анди Мъри отпадна в третия кръг на турнира по тенис от сериите "Мастърс" на червени кортове в Монте Карло с награден фонд 4,3 млн. долара.

Британецът, който е и водач в основната схема, загуби с 6:2, 2:6, 5:7 от испанеца Алберт Рамос-Винолас, като така пропусна да запише стотна победа на клей в кариерата си.

Мъри бе съвсем близо до победата, след като водеше с 4:0 гейма в решителния трети сет, но с храбра игра Рамос-Винолас стигна до най-голямата победа в кариерата си.

В четвъртфиналите 29-годишният испанец, който е поставен под №15 в схемата, ще играе с хърватина Марин Чилич.

Чилич, финалист в Монте Карло през 2015 г., спечели с 6:2, 7:6(0) над чеха Томаш Бердих след два часа игра.

В последния мач, завършил до този момент, французинът Лука Пуи също се класира за следващия етап, след сънародникът му Адриан Манарино се отказа заради травма при резултат 3:0 гейма в първия сет в полза на Пуи.