Кой ще стане голмайстор на Мондиал 2018?

21 април 2017 11:55 Владимир Вълканов

3х3 турнир ще радва феновете по време на плейофите от НБЛ

Верига от 3x3 баскетбол турнири ще се проведат по време на плейофите от НБЛ през месец май и юни. Три от градовете с отбори, участници във финалната фаза на държавното първенство, ще бъдат домакини на първите за тази година официални състезания по баскетбол по тройки на открито. Датите на надпреварите са 20-ти май – Пловдив, 27-ми май – Ботевград и 10-ти юни – Самоков.

Срещите ще се провеждат по официалния правилник на FIBA 3x3 – играе се до отбелязване на 21 точки или изтичане на 10 мин. игрово време. До участие ще се допускат до 16 мъжки отбора за събитие. Тимовете ще бъдат съставени от четирима играчи, като от организаторите за всеки ще бъде осигурени екипи за игра.

Победителите ще си тръгнат с чисто нови смартфони и други предметни награди. Отборите, които се класират на почетните първо и второ място на всеки турнир ще вземат участие в националните 3х3 финали за България, които ще се проведат през лятото в София. Именно тогава ще бъде определен и българският представител за FIBA 3x3 WorldTour 2017, който ще се проведе в Букурещ.