Вълчев и Николаева на финал, българи с титлата на двойки на Devin Cup

Вълчев и Николаева на финал, българи с титлата на двойки на Devin Cup

При юношите водачът в схемата Вълчев надигра Венцислав Калпачки с 6:3, 7:6(4)

 

Български тенисисти се класираха за финалите на международния турнир за юноши и девойки до 14 години Devin Cup на ТК „Левски” в София, който е от календара на Тенис Европа и е организиран от БФТ. На двойки при момчетата титлата е за наши представители.

При юношите водачът в схемата Вълчев надигра Венцислав Калпачки с 6:3, 7:6(4) в оспорван и качествен полуфинал. Във втората част Калпачки оказа сериозна съпротива и дори стигна до сетбол при 5:4. Той страдаше от болки в гърба, които се отразяваха на сервиса му. На няколко път Калпачки след сбъркано първо подаване, сервираше втория път отдолу в стил „Майкъл Ченг”. Вълчев бе пределно концентриран в тайбрека и поведе с 5:0 точки срещу партньора си на двойки. При 6:2 стигна до четири мачбола и реализира третия.

За титлата Калоян Вълчев ще трябва да преодолее втория поставен Александър Гусков от Русия, който надигра Едрис Фетислеам от Румъния с 6:0, 3:6, 6:4. Финалът започва в неделя в 10:00 часа.

При девойките шестата поставена Изабел Николаева победи след пълен обрат №4 Габриела Никол Татарус от Румъния с 1:6, 6:2, 6:4. В спора за титлата българката се изправя срещу водачката в схемата Бианка Елена Никулеску, която също е от Румъния.

Първите поставени Вълчев и Калпачки спечелиха по безапелационен начин при двойките. На финала те разгромиха румънците Бондарюк и Фетислеам с 6:1, 6:1.

На двойки при девойките шампионки са Шенге Фурак (Унгария) и Александра Зайченко (Русия).

 

Григор след триумфа срещу Меншик: Изминалите 12 месеца бяха изключително трудни (ВИДЕО)

Григор Димитров се класира за третия кръг на Уимбълдън, след като победи полуфиналиста от Ролан Гарос Якуб Меншик с 3:1 сета - 7:6 (5), 4:6, 7:5, 6:3. Българинът даде доста емоционално интервю на корта след успеха.

НЕВЕРОЯТЕН: Григор Димитров взе първи голям скалп на Уимбълдън! (ВИДЕО)

Българинът надигра на всички нива полуфиналист от Ролан Гарос

Швьонтек мина с разгром през бивша финалистка от Уимбълдън

Защитаващата шампионка вече е в третия кръг на “свещената трева”

Кузманов е на четвъртфинал на Чалънджър в Брашов (ВИДЕО)

Димитър Кузманов се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира на клей от сериите ATP Challenger 75 в Брашов (Румъния) с награден фонд от 97 640 евро

Новак разкри какво прави българинът в щаба му

Сръбската тенис звезда обясни, че Стоянов не изпълнява функциите на психолог, а работи като „треньор по ментално представяне“.

Българин влезе в щаба на Новак Джокович

Българският инвеститор, предприемач и консултант Константин Стоянов влезе в щаба на сръбския тенисист Новак Джокович.