Проф. Дашева откри VIII международен турнир по канадска борба „Белоградчик Оупън“

Проф. Дашева откри VIII международен турнир по канадска борба „Белоградчик Оупън“

Състезанието е последна квалификация за националния ни отбор

Министърът на младежта и спорта в служебното правителство Даниела Дашева откри VIII международен турнир по канадска борба „Белоградчик Оупън“. Състезанието е последна квалификация за националния ни отбор, който ще представи България на европейското първенство по канадска борба от 13 до 21 май в Катовице (Полша). Надпреварата е с награден фонд 8000 лв. и се провежда в читалище „Развитие“. Участват над 120 състезатели – мъже, жени и юноши, лява и дясна ръка. 

„За съжаление за пръв път присъствам на състезания по канадска борба, но съм запозната с успехите на националния отбор. Убедена съм, че след няколко седмици в Полша нашите състезатели ще ни зарадват със сериозни успехи и ще вземат медали, като повечето от тях ще са златни. Сигурна съм, че този спорт рано или късно ще има и олимпийско присъствие, защото на параолимпийските игри през 2024 година ще можем да наблюдаваме битки по канадска борба, и то с българско участие“, каза проф. Дашева.

На откриването на „Белоградчик Оупън“ присъстваха председателят на Международната федерация по канадска борба и на Българската федерация по канадска борба Асен Хаджитодоров, кметът на града Борис Николов и директорът на дирекция „Спорт за високи постижения“ към Министерството на младежта и спорта Антоанета Боева. „Това е най-сериозната проверка за националния ни отбор преди европейското първенство в Полша. В тима ни има 10 световни шампиони, които, надявам се, на европейския шампионат ще ни донесат много медали“, каза Хаджитодоров в приветственото си слово към участниците в турнира. Кметът на Белоградчик Борис Николов пожела на състезателите да завършат двубоите без травми и да се представят на високо ниво и в следващите състезания. 
Смесената двойка на България загуби в първия кръг на Световното първенство по бадминтон

Габриела Стоева и Евгени Панев отстъпиха на швейцарци

Ансамбълът след завръщането на родна земя: Много благодарим на всички хора

“Помислихме си за такова посрещане и след Лос Анджелис”

Стилияна Николова: Медалите тежат физически и психически

Стилияна Николова се завърна на родна земя след впечатляващото си представяне на Световното първенство по художествена гимнастика във Франкфурт, Германия

Жлъчна криза провaли пътуването на Кирил Осев за Южна Корея

Топ лекоатлетът на Петрич Кирил Осев отлага пътуването си за Южна Корея.

ОБЗОР: Титла, 6 медала и олимпийска квота за България от Световното по художествена гимнастика (ВИДЕО)

Стилияна Николова стана световна шампионка на бухалки

Мицин остана осми във финала на 400 метра свободен стил на Европейското по плуване

Мицин финишира за време 3:47.42 минути, което е по-слабо от сутрешното му плуване