САЩ ще срещнат Беларус във финала на "Фед къп"

САЩ ще срещнат Беларус във финала на "Фед къп"

Американките надвиха Чехия с 3:2 след решителна победа на двойки

САЩ се класираха за финала на "Фед къп", неофициалното световно отборно първенство по тенис за жени, след като в полуфиналите се наложиха трудно над Чехия с 3:2 победи. По този начин американките ще срещнат в спора титлата през ноември месец тима на Беларус, който победи със същия резултат Швейцария.

След като в първия ден американките и чехкините си размениха по една победа, в началото на втория Коко Вандевеге даде аванс на американките с успех с 6:4, 6:0 над Катерина Синякова.

117-ата в света Маркета Вондрусова обаче изненадващо изравни резултата на 2:2, след като в четвъртия мач се наложи над 36-ата в света Лорън Дейвис с 6:2, 7:5.

Така изходът на срещата трябваше да се реши от мача на двойки, в който Бетани Матек-Сандс и Вандевеге се наложиха с 6:2, 6:3 над Синякова и Кристина Плишкова.

По-рано в неделния ден Беларус преодоля Швейцария. В Минск тимът на домакините взе комфортен аванс от 3:1 победи преди Мартина Хингис и Белинда Бенчич да победят с 6:0, 6:1 Олга Говорцова и Вера Лапко за крайното 3:2 в полза на домакините.

Тенисистите на протест с медийните си изяви на „Ролан Гарос“

Тенисистите планират да ограничат времето си за пресконференции като част от протестите за наградния фонд на Откритото първенство на Франция, пише агенция ДПА.

Джокович потвърди, че Виктор Троицки ще бъде негов треньор

Новак Джокович потвърди, че дългогодишният му приятел и сънародник Виктор Троицки става негов треньор преди Откритото първенство на Франция по тенис, където сърбинът ще опита да спечели рекордна 25-та титла от Големия шлем.

Жалко! Виктория Томова отпадна в квалификациите на "Ролан Гарос"

Тя отстъпи срещу Полина Кудерметова

Притеснение за организаторите на "Ролан Гарос": Готви се протест

Водещите тенисисти планират да ограничат медийните си изяви

Илиян Радулов с фалстарт в Испания

Българинът допусна поражение в първия кръг на сингъл

Джокович с много нестандартен ход преди "Ролан Гарос"

Той взе в щаба си Виктор Троицки