Нюкасъл ликува след скоропостижно завръщане във Висшата лига (ВИДЕО)

Рафа Бенитес върна „свраките” в елита след само един сезон

Отборът на Нюкасъл ще играе отново във Висшата лига.

„Свраките” изпаднаха от елита на Англия миналия сезон, но мениджърът Рафаел Бенитес реши да остане в клуба и го върна веднага сред най-силните на Острова.

Това стана факт в понеделник вечер, когато момчетата му разбиха у дома Престън с 4:1 в мач от 44-ия кръг на Чемпиъншип и така си гарантираха директна промоция.

Те вече имат 87 точки в актива си и ще завършат на второто място, след шампиона на дивизията Брайтън.

Още в седмата минута Айосе Перес откри резултата пред 50 212 зрители на „Сейнт Джеймсис Парк”, ала в 14-ата Джордан Хугел изравни.

Точно преди почивката обаче играещият под наем от Челси младок Кристиан Атсу (’45) даде преднина на джордитата за втори път с първото си попадение от 14 декември насам.

След паузата гостите останаха с човек по-малко след директен червен картон на Пол Галахър в 64-ата минута, а Мат Ритчи бе точен от отсъдената за нарушението дузпа – 3:1.

Крайното 4:1 пък оформи Перес с втория си гол в мача, след който цял Нюкасъл ликува.