Хихон и Еспаньол не се победиха (ВИДЕО)

Еспаньол не успя да победи като гост Спортинг (Хихон)

Еспаньол не успя да победи като гост Спортинг (Хихон). В мач от 34 кръг на испанската Примера дивисион, двата тима си размениха по едно попадение за крайното 1:1. Равенството остави домакините в зоната на изпадащите отбори, с актив от 24 точки, на 3 от спасителното 17-о място. Каталунците пък пропуснха възможността да се доближат до местата, даващи право на излаз в Европа. Те събраха 50 точки, а шестият Атлетик (Билбао) е с 6 повече.

Домакините успяха да поведат в 39-ата минута. Чудесно изпълнение от фаул на Виктор Родригес даде аванс на Спортинг, който се задържа до края на полувремето. След почивката гостите натиснаха своя съперник и в 55-ата минута изравниха. Лео Баптистао намери намери Герард Морено, който прати топката в мрежата за 1:1. До края на мача двата тима си размениха по няколко добри възможности, но нов гол така и не падна.