Арсенал пребори Лестър с автогол, Мидълзбро взе дербито за оцеляването (ВИДЕО+СНИМКИ)

Арсенал пребори Лестър с автогол, Мидълзбро взе дербито за оцеляването (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Топчиите" продължават битката за топ 4

Арсенал победи с минималното 1:0 все още действащият шампион на Англия Лестър. В доста скучен мач на "Емирейтс Стейдиъм" домакините стигнаха до трите точки броени минути преди края след автогол на Робърт Хут.  

Срещата започна по-добре за "лисиците" и в 7-та минута Джейми Варди оплете топката в мрежата, но от външната страна след много добра игра на Марк Олбрайтън.

След 15 минути Риад Марез стреля мощно с левия крак, но Петър Чех направи уникално спасяване, което напомни за най-добрите му години. Малко след това Йозил намери Тио Уолкът в наказателното поле, който се завъртя и стреля, но Каспер Шмайхел също опази вратата си суха.

Пет минути преди почивката Марез проби в познатия си стил отляво, премина покрай Габриел и стреля от малък ъгъл, но топката мина встрани. Точно преди последния съдийски сигнал за първата част пък Алексис Санчес разтресе гредата на „лисиците“ с шут от около 22 метра.

Малко след час игра Джака успя да накара Шмайхел отново да покаже класа, след като стреля от дистанция и топката рикушира в крак на защитник, което затрудни стража на шампионите.

Играта на „артилеристите“ продължаваше да буксува , но в 86-та минута защитата на Лестър се пропука и то чрез автогол на стълба на отбраната Робърт Хут, който си отбеляза автогол след центриране на Алексис Санчес и отклоняване с глава на Начо Монреал. 

Така "артилеристите" остават близо до заветното четвърто място в класирането. 

В мач по същото време Мидълзбро победи Съндърланд в своеобразно дерби за оставане в елита също с 1:0.

Съндърланд започна много добре срещата и атаките към вратата на Мидълзбро се редяха. Въпреки това, с първата си атака в срещата Боро откри резултата. Мартен де Руун получи перфкетен пас и прониза топката между краката на Джордан Пикфорд. Това беше вторият гол на Де Руун в последните четири мача – толкова, колкото записа за предишните 26.

След почивката Казри стреля перфектно от пряк-свободен удар и топката летеше в противоположния на вратаря ъгъл, но Брад Гузан успя да се намеси перфектно. 

До края нито един от двата отбора не успя да отбележи нов гол и така Боро взе първите си три точки за календарната 2017-та година чак в края на четвъртия й месец. Червените остават 19-ти, но вече са на само шест точки от спасението. Съндърланд пък са 20-ти с 21 точки и на практика вече са в Чемпиъншип. 

Висша Лига 16/17

ПО   Отбор М П Р З Голове Г. ТО
1 0 Челси 33 25 3 5 69:29 40 78
2 0 Тотнъм 33 22 8 3 69:22 47 74
3 0 Ливърпул 34 19 9 6 70:42 28 66
4 0 Ман Сити 32 19 7 6 63:35 28 64
5 -1 Ман Юнайтед 32 17 12 3 50:24 26 63
6 1 Арсенал 32 18 6 8 64:40 24 60
7 0 Евертън 34 16 10 8 60:37 23 58
8 0 Уест Бромич 33 12 8 13 39:42 -3 44
9 0 Саутхемптън 32 11 7 14 39:44 -5 40
10 0 Уотфорд 33 11 7 15 37:54 -17 40
11 0 Стоук 34 10 9 15 37:50 -13 39
12 -1 Кр. Палас 34 11 5 18 46:54 -8 38
13 -1 Борнемут 34 10 8
В Румъния: Божидар Чорбаджийски в отбора на кръга

Българският защитник се разписа във вратата на ФКСБ

Рашфорд договори личните си условия с Барселона

Манчестър Юнайтед иска за нападателя €30 млн. и държи на трансфер това лято

Нойер титуляр за Германия на Мондиала

Ветеранът Мануел Нойер е включен в състава на Германия за Световното първенство и се очаква да бъде титулярен вратар на Мондиала това лято, съобщи ДПА.

Ница ще оцелява в елита на Франция при закрити врата

Френската професионална футболна лига постанови, че реваншът на Ница в плейофния мач за оставане в Лига 1 срещу Сент Етиен ще се играе при закрити врати.

Футболната асоциация на Англия започна разследване срещу Саутхяпмтън

Футболната асоциация (ФА) на Англия започна разследване срещу Саутхямптън заради шпионския скандал, който се разрази след реванша от полуфиналните плейофи за промоция във Висшата лига.

Станич стана голмайстор на Лига Европа

Петар Станич, полузащитникът на Лудогорец, официално приключи сезона като водещ реализатор в Лига Европа.

Популярно