Кристиано вкара и изпусна дузпа, Марсело стана герой срещу Валенсия (ВИДЕО+СНИМКИ)

Огромни три точки за Реал в битката за титлата след 2:1 над "прилепите" на "Сантяго Бернабеу"

С късен гол на Марсело Реал Мадрид победи Валенсия с 2:1 у дома и поне временно дръпна отново с 3 точки на върха пред Барселона, който тази вечер гостува на Еспаньол в каталунското дерби. Кристиано Роналдо откри и изпусна дузпа, но Марсело спаси победата за Реал в 86-ата минута.

Над 75 000 зрители на „Сантяго Бернабеу” очакваха важна победа за своя тим в последните няколко крачки по пътя към първа титла на Испания за Реал от 2012 година насам. Хамес Родригес замести контузения Гарет Бейл сред титулярите, а Кристиано Роналдо и Карим Бензема се завръщаха в атака, след като почиваха при разгромното 6:2 над Депортиво Ла Коруня на „Риасор”.

Реал играеше в спокойно темпо, без да бърза, и дочака своя момент в 27-ата минута. Дани Карвахал получи твърде много пространство вдясно и центрира, а Кристиано Роналдо изпревари съперник и с нисък удар с глава насочи в долния ляв ъгъл за 1:0.

Валенсия с нищо не затрудни своя домакин, а 10 минути след почивката Бензема се нагласи и нацели  гредата с десния крак от границата на наказателното поле.

Минута по-късно Реал получи много лека дузпа за задържане на Дани Парехо срещу Лука Модрич. Кристиано Роналдо стреля слабо в десния ъгъл и специалистът по дузпите Диего Алвеш напълно разгада изпълнението му и спаси.

Кристиано Роналдо не сполучи с нови два изстрела, а Каземиро направи фаул пред наказателното поле на Реал Мадрид и 8 минути преди края на редовното време Дани Парехо завъртя хубаво над стената и отбеляза в горния ляв ъгъл за 1:1, въпреки че Навас леко отби, но недостатъчно.

Реал успя да реагира в малкото време до края и в 86-ата минута резервата Алваро Мората овладя след тъч вдясно и центрира, топката стигна до Марсело на границата на наказателното поле, той нагласи на десния крак и с прецизен изстрел порази целта – 2:1 и огромни три точки за Реал Мадрид, който има вече 81, пред Барселона със 78 при равни изиграни срещи.