Селби отново е световен шампион по снукър

33-годишният англичанин е едва четвъртият в историята, защитил трофея в "Крусибъл"

Селби победи с 18:15 четирикратния шампион Джон Хигинс и така спечели световната титла в снукъра!

33-годишният англичанин стана едва четвъртият играч в историята след Стив Дейвис, Стивън Хендри и Рони О'Съливан, който защитава трофея в "Крусибъл".

Десет години след първия си финал, когато загуби с 13:18 от Хигинс, световният номер 1 взе реванш от 41-годишния шотландец и триумфира за трети път след 2014 и 2016 г.

Селби е седмият играч с три световни титли в модерната ера на снукъра.

Той изравни Джон Спенсър (1969, 1971 и 1977 г.) на шестото място във вечната класация.

С повече от тях са Хигинс (4), О'Съливан (5), Рей Риърдън (6), Дейвис (6) и Хендри (7).

Стилияна Николова с титла от многобоя на Европейската купа (ВИДЕО)

Боряна Калейн завърши на четвърто място в Баку

Кирил Киров завърши осми във финала на 10 метра пистолет на Световната купа

Китаец спечели титлата в Баку

Ансамбълът ни остана на крачка от медал в Баку

Грациите ни 4-ти в многобоя на първата Европейска купа по художествена гимнастика

Альоша Илиев с пояса "Васил и Георги Илиеви"

В надпреварата участие взеха 89 състезатели

Боряна Калейн поведе на Европейската купа в Баку, Стилияна Николова е втора до момента

Грозна манипулация на bTV

Опитаха се да вкарат Георги Глушков в конфликт на интереси

Отборът на бежанците в Париж с 36 спортисти и свое лого

Вижте какво съобщиха от МОК

След корупционния скандал, щангите може да гръмнат и за Олимпийските игри?

Финансови задължения и вътрешни драми петнят имиджа на България и провалят състезателите