Тайбе Юсеин се класира за финала на Европейското по борба в Сърбия

Тайбе Юсеин се класира за финала на Европейското по борба в Сърбия

При мъжете в свободния стил нашите представители не стигнаха до схватки за отличия

Тайбе Юсеин се класира за финала на Европейското първенство по борба в Нови Сад. Българката стигна до битката за титлата след три оспорвани двубои, като най-впечатляващ бе обратът срещу световната шампионка от Ташкент 2014 Юлия Ткач от Украйна на четвъртфиналите.

Тайбе започна безпроблемно срещу сребърната медалистка от Европейското през 2014 година във Вантаа Хафизе Шахин от Турция и я победи с 8:0. На четвъртфинала нашето момиче се справи много драматично с Ткач. Юсеин губеше с 3:4 три секунди преди края, но с мощна атака в последния момент взе две точки. Последва неуспешен чалъндж от щаба на съперника, което донесе още една точка за Тайбе за крайното 6:4.

На полуфинала българката се справи с рускинята Инна Тражукова с 16:14. Тайбе на няколко пъти бе близо до технически туш, но съперничката успя да се спаси и да скъси разликата в края.

Довечера в битката за титлата Юсеин ще се изправи срещу бронзовата медалистка от Олимпиадата в Рио и трикратна европейска шампионка Моника Михалик от Полша.

В категория до 48 килограма Миглена Селишка, която замени олимпийската ни медалиста Елица Янкова, която не пътува за Сърбия заради контузия, отпадна в квалификациите от руската надежда Милана Дадашева. Очаквано в категорията Мария Стадник не срещна проблеми до финала и победи всичките си съпернички с технически туш. На финала довечера азербайджанката ще се изправи срещу Илона Семкив от Украйна.

При мъжете в свободния стил нашите представители не стигнаха до схватки за отличия. Георги Средков надви Адлан Тасуев от Беларус с 1:1 и предимство в последна хватка на четвъртфиналите в категория до 84 килограма, но след това отстъпи с 2:4 на унгареца Ищван Вереб. Той пък загуби от руснака Даурен Куруглиев на осминафинал.

Мехмед Фераим загуби с 0:5 срещу Зохир ел-Оараке още в първата си схватка, а французинът не успя да го изтегли на репешаж, след като отстъпи на грузинеца Георги Едишерашвили на четвъртфинал.

Стилияна Николова блесна с убедителна победа в контролното на националния

Проверката премина при изключително високо ниво

Враца отличи своята вицешампионка по спортна стрелба!

След сребърния медал от Европейското първенство по спортна стрелба в Бургас младата надежда на врачанския клуб по спортна стрелба – Деница Тошева се срещна с кмета Калин Каменов.

Днес обявяват Спортист на Балканите, Карлос Насар и Алекс Николов сред номинираните

Резултатите в 52-ото издание на анкетата на Българската телеграфна агенция "Спортист на Балканите" за 2025 година ще бъдат обявени днес на специална церемония от 16.00 часа в София

Сестри по оръжие със 17 Олимпийски игри и 8 медала!

Няма изстрел, който може да разбие приятелството на Мария Гроздева и Нино Салуквадзе

България е европейски шампион по бадминтон

Бихме Дания на финала в Истанбул

Шефът на европейската спортна стрелба: Направихте фантастично първенство! Изстрел в десетката! 10.9!

България прие Европейско първенство по спортна стрелба за първи път от 30 години