Олимпиакос е последният участник във "Файнъл Фор" на Евролигата

В решителния пети мач победи Анадолу Ефес

Гръцкият гранд Олимпиакос е последният участник във финалната четворка в баскетболнаа Евролига, след като в решителния пети мач от четвърфиналните плейофи победи като домакин турския Анадолу Ефес с 87:78. Така гърците спечелиха серията с 3:2 победи и за място на финала ще се борят със защитаващия трофея си ЦСКА Москва.

Олимпиакос изоставаше с 4 точки на почивката при 37:41, но с много силна игра в третата четвърт играчите на Йоанис Сфайропулос осъществиха пълен обрат.

Василис Спанулис бе най-резултатен с 22 точки за Олимпиакос, а Йоргос Принтезис прибави 14.

За Анадолу Осман Чеди бе най-резултатен с 11 точки, а петима други вкараха по 10.

Другият финалист в Евролигата ще бъде определен от мача между Реал Мадрид и Фенербахче.

Домакин на "Файнъл Фор" е Истанбул, а решителните мачове ще се проведат на 19 и 21 май.