Лукойл изравни полуфиналната серия с Рилски спортист

„Студентите” биха с 5 т. разлика след 16 тройки

Шампионът от редовния сезон в Националната баскетболна лига "Лукойл Академик" изравни полуфиналната плейофна серия с "Рилски спортист" на 1:1 победи, след като в мач номер две в Правец победи с 95:80 (17:19, 26:18, 28:19, 24:24).

Гостите от Самоков започнаха силно мача и след края на първата четвърт имаха аванс от 2 точки при 19:17.

Във втората част обаче домакините постепенно започнаха да влизат в ритъм и водени от Христо Захариев, Павлин Иванов и Максим Корниенко поведоха с 43:37 след края на първото полувреме.

Играчите на Тони Дечев бяха по-добрият тим и през третата четвърт, когато се разигра и лидерът на "студентите" Дани Гибсън. Стрелбата на домакините вървеше, особено от зоната за 3 точки, където те завършиха с 16 точни попадения от 32 опита.

За "Рилски спортист" в това време най-добри бяха Еван Бруинсма и Йордан Бозов, които опитваха да държат тима си в мача.

"Лукойл" обаче поддържаше комфортен аванс от около 12-15 точки и така до края на мача не изпусна инициативата.

Максим Корниенко бе най-полезен за домакините с 25 точки и 13 борби. Павлин Иванов добави 18 точки, а с 16 завърши Христо Захариев.

За "Рилски спортист" Еван Бруинсма вкара 20 точки, Йордан Бозов прибави 16, а с 15 приключи Николай Стоянов.

Серията, в която се играе до три победи, се пренася в Самоков за мачове номер 3 и 4 от програмата, които ще се играят в четвъртък и събота.

20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)
22:00 18/04 Рома - Милан 2:1