Завършиха квалификациите за Гран При Левски по мотокрос

93 пилота от България, Румъния и Чехия карат в 3-ия кръг на Републиканския ни шампионат по мотокрос Гран При Левски на трасето в с. Козар Белене

93 пилота от България, Румъния и Чехия карат в 3-ия кръг на Републиканския ни шампионат по мотокрос  Гран При Левски на трасето в с. Козар Белене. През днешния ден се проведоха свободните тренировки, квалификациите и първия манш в клас МХ.

Прекрасни атмосферни условия и отлично подготвен мотополигон накара пилотите да дадат най-доброто от себе си и своите машини преди утрешните състезания.

3.       Ивелин Манев (Мото рейсинг Варна, КТМ)-1:56:560 минути

В клас МХ по традиция в събота се проведе и първия състезателен манш. 39 пилота караха през всичките 15 минути състезателно време,  плюс , две допълнителни обиколки. След победата в квалификацията Юлиян Райчев (МСК Панчо рейсинг тийм, Кавазаки) излизе първи на бариерата и веднага след старта поведе колонота. Още във втората обиколка Райчев беше изпреварен от Мартин Тодоров (Еър макс рейсинг, КТМ) и до финала Тодоров кара много силно , за да види карирания флаг като победител. Мартин финишира на 9.9 секунди пред завършилия на второ място Владимир Попов (НСА моторспорт, Кавазаки) . Трети от първия манш се класира именно Юлиян Райчев на 47.7 секунди зад Тодоров.

Утре от 10:30 часа е официалното откриване на Гран При Левски в с.Козар Белене, а веднага след това са и всички състезателни маншове от различните класове. Входът за зрители е свободен !

17:30 19/04 БОТЕВ ВР - ЕТЪР 1:0
20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)