Дел Потро спря Гришо и на старта в Рим (ВИДЕО+СНИМКИ)

Аржентинецът с пет от пет срещу българина, който строши ракетата си на централния корт

Хуан Мартин дел Потро постигна петата си победа в също толкова срещи с Григор Димитров, след като надви българина с 3:6, 6:2, 6:3 в първия кръг на турнира от сериите "Мастърс 1000" в Рим.

198-сантиметровият гигант загуби първия сет от двубоя, провел се на централния корт, но стигна до обрат и продължава към следващата фаза след малко повече от два часа игра.

Григор започна трудно мача и спечели с мъка първия гейм, в който сервираше, но изостана с 15:40.

Въпреки това обаче хасковлията откри резултата в срещата, а после двамата с аржентинеца си размениха по един бърз гейм.

В четвъртия Гришо стигна до първата си точка за пробив, ала не се възползва, но пък стори това при втората си такава, дошла в шестата част – 4:2.

До края на сета съперниците с лекота спечелиха подаванията си и българинът поведе след 6:3.

Дел Потро обаче започна силно втория сет и осъществи два поредни пробива, за да поведе с 4:0. Впоследствие Димитров върна единия, но за повече нямаше сили и резултатът бе изравнен 1-1.

Решителният последен сет бе равностоен и в първите шест гейма никой от опонентите не срещна затруднения на сервис.

В седмата част Гришо получи две възможности за пробив, ала не ги оползотвори, а в осмата допусна такъв, след като пропиля няколко геймбола и приключи с двойна грешка, след която счупи ракетата си – 3:5.

Това се оказа решително за крайния изход на срещата, спечелена от Дел Потро след 6:3 в третия сет.

Следващият турнир за Григор Димитров е "Ролан Гарос", който стартира в края на месеца.