2. Лондон 2012
  3. Фантастична България постави на колене Италия и финишира на първото място в група "А" (видео)

Нашите национали надвиха "Скуадра Адзура" с 3:0

Националният отбор на България по волейбол завърши на първото място в група „А” на олимпийския турнир по волейбол в Лондон! Нашите национали сразиха Италия с 3:0 (32:30, 25:20, 25:19) и по този начин успяха да си осигурят първата позиция в групата, която България завършва с 4 победи и 1 поражение.

На второто място в момента е отборът на Полша, Италия е на третата позиция, а Австралия – на 4-ата. По-късно днес домакините от Великобритания, които вече нямат шансове за класиране на четвъртфиналите, се изправят срещу Аржентина, която все още може да се класира в следващата фаза.

Първият гейм на мача между България и Италия бе доста равностоен и продължи цели 36 минути. Първата точка бе спечелена от нашите национали. В следващите минути обаче Италия се представи на ниво и водеше с 8:6 по време на първото техническо прекъсване. Второто такова пък дойде при резултат 16:15 в полза на „Скуадра Адзура”, след като двата отбора продължаваха да се представят равностойно. При резултат 19:19 се стигна и до първата точка за България от блокада. Италианците изравниха, а след това се стигна до две поредни точки за играчите на Найден Найденов, за втората от които допринесе Виктор Йосифов с великолепното си изпълнение на сервис. Авансът на България набъбна до две точки (23:21) след атака на Тодор Алексиев. След това българите имаха шанс да организират контраатака, но Цветан Соколов не я завърши по най-добрия начин и впоследствие италианците успяха да достигнат до 22-ата си точка в гейма, за да стане резултатът 22:23. Цветан Соколов отбеляза за 24:22, но след това Италия успя да достигне до три поредни точки и да поведе – 25:24. България изравни, а малко след това, при резултат 26:26, успя да поведе с 27:26. При резултат 30:30, България да поведе с точка (31:30), а след това да вземе и следващата точка за 32:30 и по този начин да поведе с 1:0.

Италианците стартираха силно втория гейм и набързо поведоха с 3:0. Българите обаче се вдигнаха на крака и постепенно успяха да намалят изоставането си и дори водеха с 8:7 по време на първото техническо прекъсване, като 8-ата точка дойде след страхотна атака на Цветан Соколов. В следващите минути българите на няколко пъти показаха отлична игра на блокадата, а авансът на играчите на Найден Найденов по време на втората техническа пауза бе от пет точки – 16:11. Нашите национали доиграха спокойно гейма, като действаха уверено и в крайна сметка спечелиха с 25:20 и така поведоха на Италия с 2:0 гейма.

Началните минути на третия гейм бяха равностойни и мачът вървеше точка за точка, като нашите национали се представяха на ниво и с нищо не показваха, че ще дадат третия гейм на италианците. След края на второто техническо прекъсване, България бе по-силният тим на терена. Цветан Соколов се отчете със страхотен сервис, след който се стигна и до 19-ата точка в този гейм за нашите национали. При резултат 23:19 в полза на България, Соколов отново блесна с впечатляваща атака - 24:19. Българите взеха и следващата точка, като по този начин спечелиха третия гейм с 25:19, а по този начин и мача с 3:0 гейма.

На четвъртфиналите България ще се изправи срещу завършилия на четвъртото място в група "Б" тим. В момента това е отборът на Германия.

Радослава Мавродиева: Нищо не съм казала срещу федерацията, просто в Лондон не издържах психически

Радослава Мавродиева заяви, че не е издържала психически по време на Олимпийските игри в Лондон, където направи три неуспешни опита и остана без резултат в квалификациите на тласкане гюле.

Осем българи ще участват на параолимпийските игри в Лондон

Това са Стела Енева, Иванка Колева, Радослав Златанов, Мустафа Юсеинов, Даниела Тодорова, Дечко Овчаров, Ружди Ружди и Ивомира Михайлова

Карамаринов: Мавродиева е получила до стотинка парите за подготовка за Лондон

Президентът на Федерацията по лека атлетика - Добри Карамаринов, отговори на обвиненията на гюлетласкачката ни Радослава Мавродиева, че не е получила средства за подготовка за Олимпийските игри в Лондон, които завършиха миналата седмица

Японските олимпийци поздравиха нацията с шествия в Токио

Хиляди японци излязоха по улиците на Токио, за да поздравят своите олимпийски медалисти. Героите от Лондон 2012 организираха шествие, преминавайки през центъра на столицата върху открити автобуси, в английски стил

МФВС изпраща българските параолимпийци в Лондон

Министерството на физическото възпитание и спорта ще изпрати официално българските състезатели и треньори, които ще участват в 14-те Параолимпийски игри в Лондон

Станка Златева номер 1 по зрители в тв класация

Петкратната световна шампионка по борба в категория до 72 кг Станка Златева спечели златен медал в класацията за най-гледано олимпийско събитие, предавано по БНТ1

Фелпс няма да загуби медалите си, категоричен е агентът на плувеца

Американецът е подложен на разследване за неправомерно рекламиране на модна марка, която няма договор с Международния олимпийски комитет,

Глупост: МОК може да отнеме медали на Фелпс заради реклама

18-кратният олимпийски шампион Майкъл Фелпс може да бъде лишен от отличията си, които завоюва на Игрите в Лондон, заради нарушение на рекламния регламент на МОК

Бойко Борисов: Не тормозете спортистите с нашите мъки!

Още това първенство трябва да има резултати във футбола, а Боби Михайлов да го изчакаме още една година