Зверев отстрани Фонини, който прекара голяма част от мача в спорове със съдията

Местният любимец не сдържа нервите си на корта и влезе в пререкания със съдията на стола

Германецът Александър Зверев се класира за четвъртфиналите на турнира от сериите "Мастърс" в Рим с награден фонд 4,5 милиона евро. В двубой от третия кръг той се наложи с 6:3, 6:3 над местния любимец Фабио Фонини, а двубоят ще се запомни най-вече със спора, който възникна между италианеца и съдията Мохамед Лахяни.

След като загуби първия сет с 3:6, в началото на втория Фонини загуби контрол и влезе в открито пререкание със съдията на стола, който даде една топка в полза на Зверев. Фонини продължи да се разправя със съдията, който от своя страна му заповяда да мълчи. До края на срещата Зверев нямаше проблеми и с лекота затвори и втория сет с 6:3.

В следващия кръг 20-годишният германец ще срещне победителя от двубоя между чеха Томаш Бердих и канадеца Милош Раонич.

За четвъртифиналите се класира и Марин Чилич. Хърватинът, който е номер 6 в основната схема, победи с 6:3, 6:4 белгиеца Давид Гофен за 86 минути игра.

В четвъртфиналите бившия шампион от Откритото първенство на САЩ ще срещне спечелилия сблъсъка между Стан Вавринка (Швейцария) и Джон Иснър (САЩ).