Мхитарян: Трябва да спечелим Лига Европа

Мхитарян: Трябва да спечелим Лига Европа

"Не е присъщо на клуб като Манчестър Юнайтед да не играе в Шампионска лига", заяви арменецът

Полузащитникът на Манчестър Юнайтед Хенрих Мхитарян сподели, че загубата от Аякс не е вариант.

"Червените дяволи" ще заминат за Стокхолм след края на последния си мач във Висшата лига за сезона срещу Кристъл Палас тази неделя.

Успех за футболистите на Моуриньо във финала ще им гарантира не само участие в Шампионска лига, но и трети трофей за сезона, след като преди вече бяха спечелени Купата на лигата и Къмюнити шийлд.

Жозе описа срещата като "един от най-значимите мачове" за "червените дяволи", а Мхитарян изтъкна, че този сблъсък ще е най-важният в неговата кариера.

"Ние искаме и трябва да победим, тъй като е важно не само да спечелим трофея, но и да участваме в Шампионска лига, защото не е присъщо за отбор като Манчестър Юнайтед, да играе три години в Лига Европа", каза Хенрих Мхитарян.

"Гледах някои мачове на Аякс. Това е млад и агресивен отбор, който се опитва да играе по свой начин", добави полузащитникът на Манчестър Юнайтед.

Капитанът на арменския национален отбор, пристигнал на "Олд Трафорд" миналото лято, определи първия си сезон за "червените дяволи" като "не лош" и заяви, че има още какво да покаже през следващата кампания. 

"Манчестър Юнайтед има големи амбиции и се стреми да дава максимума във всеки мач. Това винаги ме амбицира да показвам най-доброто от себе си", допълни Мхитарян.

Болоня потрепери, но успя да бие Кремонезе (ВИДЕО)

Болоня победи Кремонезе като гост с 2:1 в мач от 31-ия кръг на Серия А, като по този начин излезе на 8-о място с 45 точки

Дербито Интер - Милан се мести в Австралия

Двата тима редят контрола на друг континент

Шампион на 5-ти април: ПСВ си гарантира титлата в Ередивизи!

ПСВ Айндховен официално е шампион на Нидерландия, подобрявайки рекорд от 1978 година

Нападател на Дортмунд иска трансфер

Милан и Тотнъм следят Гираси

Удар по Нидерландия: Халф е аут за Мондиала след тежка контузия

Полузащитникът на нидерландския национален отбор Йерди Шаутен ще пропусне Световното първенство по футбол, след като получи травма в коляното в мач на ПСВ Айндховен и ще претърпи операция, съобщава агенция Ройтерс

Хетафе изпревари Атлетик Билбао след 2:0 над баските у дома (ВИДЕО)

Хетафе победи Атлетик Билбао с 2:0 като домакин в двубой от 30-ия кръг на испанската Ла Лига