Джокович би Дел Потро в 2-дневна битка

Сърбинът се класира на 1/2-финалите в Рим

Четирикратният шампион Новак Джокович (Сърбия) се класира за полуфиналите на турнира по тенис на червени кортове от сериите "Мастърс" в италианската столица Рим с награден фонд 4,5 милиона евро.

Поставеният под номер 2 Джокович се наложи над аржентинеца Хуан Мартин Дел Потро с 6:1, 6:4.

Двубоят беше довършен днес, след като снощи беше прекъснат заради дъжд и тъмнина при 2:1 гейма за Дел Потро и сервис на сърбина във втория сет.

При доиграването Джокович успя да пробие за 3:2 и до края задържа предимството си, за да запише трета поредна победа срещу Дел Потро и общо 14-а в 18 мача срещу аржентинеца.

На полуфиналите белградчанинът ще се изправи тази вечер срещу осмия поставен Доминик Тийм (Австрия), срещу когото има четири успеха в четири мача.

Тийм вчера елиминира Рафаел Надал с 6:4, 6:3 и нанесе първа загуба на съперника на клей през сезона след титлите за испанеца в Монте Карло, Барселона и Мадрид.

Джокович се стреми към пети трофей в Рим след 2008, 2011, 2014 и 2015 година.