Лудогорец остана непобеден от ЦСКА през сезона след реми в Разград (ВИДЕО+СНИМКИ)

Капитанът Дяков даде аванс за "орлите" през първата част, Каранга оформи крайното 1:1 след почивката

Лудогорец и ЦСКА поделиха точките в двубоя от 34-ия кръг на Първа лига след 1:1 в Разград. Така шампионите останаха с баланс две победи и два равни срещу своя съперник през сезона. Светослав Дяков отбеляза красив гол в 41-ата минута след грешка на Чорбаджийски и лошо изчистване на Китанов, но Каранга върна паритета с гол през втората част, в която „армейците” показаха по-качествен футбол.

Лудогорец имаше териториално надмощие в първите минути на двубоя и се настани в половината на „армейците”, които пък разчитаха на контраатаките. При такава в 9-ата минута гостите имаха възможност да открият, но Каранга не стреля точно. Пластун и Дос Сантос не се разбраха и се сблъскаха в наказателното поле, топката остана във футболиста на „червените, но ъгълът стана много малък и Каранга не уцели вратата.

В 12-ата Кешеру отправи много опасен удар от фаул, но топката мина близо до лявата сглобка на вратата.

Две по-късно Кулма нанесе изненадващ удар извън пеналта, но Дос Сантос внимаваше и плонжира, избивайки с една ръка.

В средата на полувремето играта се накъсваше начесто заради нарушения, което се отрази на качеството на продукцията.

В 41-ата минута грешка на Чорбаджийски доведе до гол във вратата на ЦСКА. Кешеру открадна топката от футболиста на „червените”, но Китанов излезе и изчисти с шпагат. Светослав Дяков обаче спря в близост до центъра на терена и с точен удар прати в опразнената врата.

ЦСКА започна далеч по-офанзивно втората част. Десподов в 46-ата стреля, но в тялото на Натанаел, а в 60-ата Кулма успя да отправи удар между двама, но също без успех.

В 63-ата самостоятелен рейд на Десподов завърши с удар от границата на пеналта, получи се рикошет от Паломини, който заблуди Дос Сантос, а Каранга бе на правилното място, за да вкара изравнителното попадение.

Три по-късно при центриране в полето на ЦСКА Китанов излезе да боксира една топка, но подаде на Кафу, който пък от чиста позиция стреля встрани от целта.

За съжаление сблъсъците между футболисти зачестиха и играта се накъса прекалено много, а лекарските екипи излизаха на няколко пъти на терена, но за щастие нямаше футболист, който да получи сериозна контузия.

Рубен Пинто малко преди края на двубоя получи жълт картон, което означава, че пропуска дербито с Левски в следващия кръг заради натрупване на картони.

Резултатът остана непроменен и отборите поделиха точките.

ОФИЦИАЛНО: Пирин е с нови собственици