Англия записа класическа победа над Аржентина на Световното за младежи до 20 години

Англия записа класическа победа над Аржентина на Световното за младежи до 20 години

Успехът е исторически за "трите лъва", тъй като идва след 20-годишна пауза в тази надпревара

Англия победи шесткратния първенец Аржентина с 3:0 в първия си мач от Световното първенство за младежи до 20 години, което се провежда в Република Корея.

Успехът е исторически за "трите лъва", тъй като идва след 20-годишна пауза в тази надпревара. За този период англичаните изиграха 17 мача, но в нито един от тях не стигнаха до трите точки. Срещу Аржентина обаче играчите на треньор Пол Симпсън изиграха отличен тактически мач и с три точни изстрела реализираха три гола. "Гаучосите" натиснаха още от първата минута и положенията пред вратата на Англия следваха едно след друго, но вратарят Фредерик Уудман действаше сигурно при създалите се опасности.

Англия погледна по-смело към вратата на Аржентина чак след средата на първото полувреме и още при първия си точен удар в 38-мата минута откри резултата.  Автор на гола стана нападателят на Евертън Доминик Калверт-Люин, който засече с летящ плонж центриране от дясното крило на съотборника си в тима на "карамелите" Кийрън Доуъл. В началото на второто полувреме Аржентина отново натика англичаните дълбоко в тяхната половина, но при една контраатака нападателят на Нюкасъл Адам Армстронг излезе очи в очи с аржентинския страж и покачи на 2:0 в 52-рата минута.

Крайното 3:0 бе оформено от тарана на Челси Доминик Золанке, който бе точен от дузпа в добавеното време на срещата. Аржентина завърши двубоя с 10 души, след като в 78-мата минута Лаутаро Мартинес получи директен червен картон за удар лакът в лицето на противников играч. Главният съдия Мохамед Абдула Хасан от ОАЕ първоначално не видя добре ситуацията и остави играта да продължи, но съдиите, отговарящи за видеонаблюдението, му дадоха сигнал, че ударът е бил умишлен и за Хасан не остана друго, освен да покаже червен картон на провинилия се аржентинец.

С успеха Англия излезе начело в група "А" с три точки, а по-късно днес е и другият мач от групата между домакина Република Корея и Гвинея. В друг мач от група "В" Мексико победи трудно с 3:2 считания за пълен аутсайдер тим на Вануату. Победния гол за мексиканците реализира Едсон Алварес в четвъртата минута на добавеното време на втората част.

Кейрош: Някои играчи се страхуваха

Националният селекционер на Гана - Карлос Кейрош, говори след отпадането на неговия отбор от Световното първенство в САЩ, Канада и Мексико. Африканският отбор загуби на 1/16-финал от Колумбия с 0:1

Селекционерът на Парагвай смята, че жегата ще помогне на отбора му срещу Франция

Високи температури около 37,8 градуса по Целзий със значителна влажност се прогнозират за Филаделфия

Исмаел Коне благодари за подкрепата след тежката контузия

Канадският халф счупи крака си срещу Катар

Стоичков след зрелището Аржентина - Кабо Верде: Страхотна футболна вечер

“Поредна вечер с футболната легенда Лионел Меси", написа Камата

Бубиста: Донесохме слава на страната си

"Показахме нашата идентичност", каза селекционерът на Кабо Верде

Скалони: Да си аржентинец означава да страдаш

"Заслужавахме да спечелим и да продължим напред", каза селекционерът на Аржентина