Меси спечели "Пичичи" с 37 гола в Примера и докосва "Златната обувка"

Меси спечели "Пичичи" с 37 гола в Примера и докосва "Златната обувка"

Аржентинецът вкара два гола в седми пореден мач на "Ноу Камп"

Лионел Меси спечели трофея „Пичичи” за най-резултатен футболист в Ла Лига за първи път от сезон 2012/13 насам. Тази вечер той вкара два гола за успеха на Барселона с 4:2 над Ейбар в последния кръг от сезона.

еси отбеляза страхотните 37 гола в Примера този сезон и почти сигурно ще спечели и „Златната обувка” за най-добър голмайстор на Европа за четвърти път в своята кариера. Меси завърши с цели 8 гола повече от миналогодишния първенец Луис Суарес, който през миналия сезон завърши с 29.

Кристиано Роналдо е трети за „Пичичи” с 25 гола за кампанията в испанския елит.

Меси постави и нов рекорд, след като вкара по два гола в последните 7 домакинства на Барселона.

Аржентинецът се изравни с легендата на Реал Мадрид Ференц Пушкаш с четвъртата си награда „Пичичи”. Повече от него имат Уго Санчес, Кини и Алфредо Ди Стефано с по пет, а абсолютен рекордьор е Телмо Сара с шест.

СЛЕД МНОГО БИТКА: Левски - АЕК 0:0 (ВИДЕО)

Всичко ще се реши в Атина

Откриха труп на стадиона на английски отбор

Представителят на Чемпиъншип - Чарлтън Атлетик, потвърди с официално съобщение, че на стадион "Дъ Вали", където отборът играе домакинските си мачове, е било открито тяло на починал човек

Мусиала обясни на какво се дължат проблемите му

Звездата на Байерн Мюнхен Джамал Мусиала излезе с официална позиция, след като във втори пореден мач колабира на терена

Родри: Барселона беше първият ми избор

Най-новото попълнение на Барселона Родри веднага беше представен пред местните медии след обявяването на трансфера си от Манчестър Сити

Притеснително: Мусиала колабира във втори пореден мач на Байерн (ВИДЕО)

Притесненията около състоянието на футболиста на Байерн Мюнхен Джамал Мусиала нарастват

НА ЖИВО: Левски - АЕК 0:0, греда за гостите (ВИДЕО)

Следете тук развитието на мача