Лукойл дръпна във финала след силно второ полувреме

Тимът, воден от Тони Дечев, победи Берое в първия мач от плейофната серия с 96:81 у дома

Лукойл Академик направи първа крачка към защитата на титлата си в НБЛ.

Тимът, воден от Тони Дечев, победи Берое в първия мач от плейофната серия с 96:81 у дома след много силна игра и здрава защита през второто полувреме.

Гостите започнаха по-добре мача и след първите 10 минути водеха с 4 точки. До края на полувремето срещата бе равностойна. Шампионите, водени от Дани Гибсън, избухнаха след почивката и до края на мача само увеличаваха разликата в своя полза.

Дани Гибсън бе най-полезен за победителите с 22 точки и 7 асистенции. Павлин Иванов показа точния си мерник на края и завърши с 19 точки, с 16 се отличи Максим Корниенко, а дабъл-дабъл от 14 точки и 10 борби записа Стив Зак.

За Берое Аарън Джоунс завърши с 19 точки и 10 борби, 17 добави Брандис Рос, а само с по 8 завършиха Омари Гудул и Шей Гибсън.