Костова отпадна във втория кръг на квалификациите на "Ролан Гарос"

Елица Костова отпадна във втория кръг на квалификациите на турнира от Големия шлем "Ролан Гарос".

Последната останала българка в пресявките отстъпи след тричасова битка пред №18 в схемата Сю Джон Джан от Южна Корея с 6:2, 4:6, 5:7.

В първата част имаше общо 6 пробива в 8 гейма, 4 от тях бяха на сметката на българката. След 3:2 тя не загуби повече подаването си и спечели с 6:2.

Вторият сет започна с пробив на корейката проби в него, но Костова веднага направи рибрейк. После Сю направи пробив за 4:3, но българката върна и него. После азиатката направи нов брейк и този път затвори частта на свое подаване с 6:4.

Сю Джон Джан започна с пробив и заключителния сет. Елица изравни за 2:2. Корейката направи нов брейк и при 5:4 сервираше за победата. Тенисистката от Кърджали не се огъна, спаси 3 мачбола и изравни резултата.

За съжаление съперничката пак проби и подаваше за място в третия кръг на квалификациите. Азиатката поведе с 40:15 и затвори двубоя при първата възможност.

За първата си победа на "Ролан Гарос" от 5 участия Костова заслужи 20 точки за световната ранглиста, където е №150, както и 9000 евро от наградния фонд.