Барселона изравни серията срещу Валенсия, Везенков с 13 точки

Българинът започна на резервната скамейка, но игра най-много от съотборниците си

Българинът Александър Везенков завърши с 13 точки, 5 борби и 1 асистенция и помогна на Барселона за успеха над гостуващия Валенсия с 91:79 (49:32) във втория мач от четвъртфиналните плейофи на испанското баскетболно първенство.

Резултатът в серията е 1-1 победи, а решителната трета среща е утре вечерта във Валенсия.

Везенков започна на резервната скамейка, но игра най-много от съотборниците си - 28:42 минути.

Най-добър за каталунците беше Алекс Ренфроу с 16 точки и 6 борби, а Анте Томич допринесе с 10 точки, 7 борби и 4 асистенции.

Хуан-Састре Моро беше най-резултатен за гостите със 17 точки, а Рафаел Мартинес завърши с 15 точки и 7 асистенции.