Трезеге и Карембьо също идват за шоуто на Бербатов и Фиго

Трезеге и Карембьо също идват за шоуто на Бербатов и Фиго

По-малко от 10 дни до спектакъла в София, вижте двата звездни отбора

Легендарният голаджия на „Ювентус“ Давид Трезеге и един от емблематичните халфове, печелили трофеи с „Реал“ (Мадрид) – Кристиан Карембьо, също се присъединяват към голямото шоу в София на 14 юни.

Точно след тазгодишния финал в Шампионската лига между „Рейл“ и „Юве“ две от големите фигури, играли за финалистите в най-престижната клубна футболна надпревара, потвърдиха, че идват в България за грандиозния благотворителен спектакъл между отборите на Димитър Бербатов и Луиш Фиго.

Трезеге и Карембьо са световни и европейски шампиони с Франция.

Давид Трезеге е чужденецът с най-много голове в историята на „Ювентус“ – 171. В Шампионската лига държи рекорда за гол, при който топката е изстреляна с най-висока скорост - 157.33 км/ч в четвъртфинала между „Монако“ и „Манчестър Юнайтед“ през 1998 г. Има по две шампионски титли на Франция с „Монако“ и на Италия с „Ювентус“. Голмайстор на Серия А и най-добър футболист в Италия за 2002 г., финалист в Шампионската лига през 2003-а, носител и на Суперкупата на Италия през тези два сезона.

С националния отбор на Франция става световен шампион за юноши до 19 г- през 1996 г., за да дойдат и изключителните успехи на голмайстора с мъжкия отбор. Триумфира на световното първенство през 1998 г., а след това и на Евро 2000 в Белгия и Холандия – златното момче на Франция вкарва решителния „златен гол“, с който тимът му бие Италия с 2:1 и вдига трофея. Стига до финал и на Мондиал 2006.

Кристиан Карембьо е в състава на Франция за триумфите на световното първенство през 1998 г., на европейското през 2000 г. и Купата на конфедерациите през 2001 г. Става шампион на Франция с „Нант“ през 1995-а. Преминава в „Сампдория“, след което идват годините на най-големите успехи с „Реал“ (Мадрид). Печели два пъти Шампионската лига – през 1998 и 2000 г. 


Големите шампиони Трезеге и Карембьо! Очакваме ги в отбора на Фиго за Мача на годината в София!

Билети за Мача на годината може да купите онлайн от eventim.bg и в мрежата в цялата страна – в билетния център на НДК и на касата с удължено работно време в The Mall в София, в бензиностанции OMV, в Office1, Orange, „Технополис“, Usit Colours и в Български пощи.

Обявените звезди дотук:

All Stars
Луиш Фиго
Роберто Карлош
Робер Пирес
Деко
Давид Трезеге
Кристиан Карембьо
Дуайт Йорк
Мичел Салгадо
Максуел
Йенс Леман
Франческо Толдо
Нуно Гомеш
Гайска Мендиета
Иван Кордоба
Предраг Миятович

United Stars
Димитър Бербатов
Райън Гигс
Пол Скоулс
Гари Невил
Неманя Видич
Рио Фърдинанд
Патрис Евра
Едвин ван дер Сар
Роби Кийн
Христо Стоичков
Красимир Балъков
Стилиян Петров
Мартин Петров

Припомняме, че Бербатов покани и 9-има настоящи талантливи български играчи да се докоснат до звездите по време на Мача на годината. Това са Георги Миланов от ЦСКА (Москва) и Ивайло Чочев от „Палермо“, Кирил Десподов и Божидар Чорбаджийски от ЦСКА, Божидар Краев от „Левски“, вдигналите купата на България с „Ботев“ (Пд) Тодор Неделев и Антонио Вутов, Ияд Хамуд от „Локомотив“ (Пловдив) и Кристиян Кръстев от „Славия“, представител на националите до 19 г., които се класираха на Евро 2017.

Звездният благотворителен мач ще се излъчва пряко по bTV Action, oчаквайте още големи изненади до Мача на годината, пишат организаторите.
Манчестър Юнайтед удари аутсайдера Уулвърхемптън (ВИДЕО)

Манчестър Юнайтед постигна убедителна победа с 4:1 при визитата си на последния в класирането Уулвърхемптън на „Молиню“.

Впечатляващ Милан обърна Топино от 0:2 като гост (ВИДЕО)

Милан постигна впечатляващ обрат и спечели с 3:2 срещу Торино като гост.

Норвегия обяви контроли с Нидерландия и Швейцария преди Световното

Норвегия ще играе приятелски мачове с Нидерландия и Швейцария през март по време на подготовката си за Световното първенство в Северна Америка.

Мануел Нойер ще играе срещу Спортинг

Треньорът на Байерн (Мюнхен) Венсан Компани говори пред медиите преди утрешното домакинство на Спортинг (Лисабон) в Шампионската лига

Брюж уволни треньора си преди домакинството на Арсенал

Клуб Брюж уволни треньора Ники Хайен два дни преди да бъде домакин на Арсенал в Шампионската лига и го замени с бившия си мениджър хърватина Иван Леко.

Контузените в Барса се оправят

Старши треньорът на Барселона Ханзи Флик заяви, че отборът му е близо до преодоляване на проблемите с контузии, които повлияха на резултатите им през последните месеци.

Жребият е хвърлен: Вижте двойките за ФА КЪП

Жребият за третия кръг на най-стария футболен турнир в света – ФА Къп – бе изтеглен и донесе на феновете няколко интригуващи сблъсъка.

Пьотровски с първи гол след трансфера от Лудогорец (ВИДЕО)

Полският национал Якуб Пьотровски отбеляза първото си попадение с екипа на Удинезе, след като бе привлечен от Лудогорец. Това се случи при домакинското поражение с 1:2 срещу Дженоа в мач от 14-ия кръг на Серия А.

Треньорът на ПСВ хвали Диего Симеоне

Диего Симеоне беше похвален от треньора на ПСВ Айндховен Петер Бош, докато Атлетико Мадрид засилва стремежа си към автоматично класиране за елиминационните фази на Шампионската лига.