Уориърс докосват титлата в НБА

"Войните" от Оуклънд спечелиха като гости срещу Кливланд Кавалиърс 118:113 (39:32, 28:29, 22:33, 29:19)

Голдън Стейт Уориърс постигнаха трета победа във финалната серия в НБА срещу Кливлънд Кавалиърс и се нуждаят само от още един успех за да си върнат титлата. "Войните" от Оуклънд спечелиха като гости с 118:113 (39:32, 28:29, 22:33, 29:19). Това е 15-та поредна победа за отбора от Западния бряг, който е на прага да стане шампион без загубена среща в елиминациите.

Леброн Джеймс беше най-ефективният играч в мача. Той беше близо до трипъл-дабъл. Джеймс вкара 39 точки, направи 11 борби и 9 асистенции.  Силната игра на на "звездата" на Кливлънд за малко не донесе първа победа за домакините.

Срещу него беше триото Дюрант, Томпсън и Къри. Кевеин Дюрант вкара 31 точки. Клей Томпсън направи най-силния си мач в елиминациите и наниза 30 точки. Най-точният реализатор в НБА Стеф Къри остана "само" с 29 точки. Той направи и 13 борби.

Мачът беше много оспорван, като водачеството в резултата се смени многократно. След първата четвърт  и на полувремето напред бяха гостите съответно с 32:39 и 61:67. Преди последните 12 минути амбицията на "кавалерите" ги изведе напред с 94:89.

В края на мача Кливлънд водеха с 113:107 и се виждаха победители. Но в последните 3 минути Голдън Стейт направиха серия 11-0, която ги доближи на победа до титлата.

Четвъртата среща, която може да се окаже последна е в петък срещу събота от 4:00 часа в Кливлънд. Ако Леброн Джеймс и компания измъкнат победа, петият мач ще бъде в понеделник срещу вторник в Оуклънд.