Хамилтън спечели за шести път в Канада (ВИДЕО)

Британецът тръгна първи и не изпусна лидерството, Фетел финишира четвърти

Люис Хамилтън спечели на пистата "Жил Вилньов" в Монреал и записа трети успех за сезона във Формула 1, докато неговият пряк конкурент за титлата Себастиан Фетел финишира на четвърто място, тъй като още в началото получи повреда и трябваше да гони подиум от последна позиция.

Пилотът на Мерцедес пък стартира първи и остана начело през всичките 70 обиколки, за да триумфира в края пред съотборника си Валтери Ботас.

Tрети се нареди Даниел Рикардо от отбора на Ред Бул.

Успехът е шести за Хамилтън в Канада, където преди 10 години той спечели първата си победа във Формула 1. Единствен пред него в историята на тази писта е Михаел Шумахер със седем успеха.

Извън първите две места, състезанието беше напълно непредвидимо до финала и предложи много катастрофи, изпреварвания и напрегнати моменти.

Състезанието започна хаотично като още в първия завой Макс Верстапен се изстреля на втора позиция зад Люис Хамилтън. Агресивна маневра на холандеца обаче отчупи част от предното крило на Себастиан Фетел.

Малко по-назад Карлос Сайнц с "Торо Росо" се заби във Фелипе Маса, вадейки и двамата от състезанието. Тази катастрофа изкара и кола за сигурност на трасето.

Повредата по предното крило принуди Фетел да влезе в бокса още в 6-ата обиколка, да го смени и да сложи супермеките гуми на своето "Ферари".

При рестартирането на състезанието Верстапен притисна Хамилтън, но не успя да го изпревари. В 12-ата обиколка холандецът отпадна след проблем в двигателя.

Ситуацията на пистата се разви идеално за двамата пилоти на "Мерцедес", които се откъснаха напред и имаха безоблачно състезание.

Хамилтън не изпусна водачеството нито за миг, като влезе спокойно за смяна на гуми 36 обиколки преди края.

Съотборникът му Валтери Ботас завърши на 19 секунди от Хамилтън.

Зад тях Даниел Рикардо имаше сериозна битка с пилотите на "Форс Индия" Серхио Перес и Естебан Окон. Двамата го притискаха постоянно, но не успяха да го изпреварят и накрая си платиха със загуба на местата си.

Въпреки, че влезе още веднъж в бокса, за да смени гуми Фетел се пребори за четвъртото място и минимизира загубите си.

Лидерът в шампионата направи рекордни обиколки в края на състезанието и с невероятни маневри изпревари Окон и Перес.

Победата на Хамилтън го доближи на 12 точки от Фетел, който преди уикенда водеше с 25. За първи път през този сезон германецът завършва извън подиума.