Гришо загуби безславно първия си мач на трева за сезона (ВИДЕО+СНИМКИ)

Гришо загуби безславно първия си мач на трева за сезона (ВИДЕО+СНИМКИ)

Поставеният под №2 в Щутгарт българин отстъпи пред поляка Йежи Янович

Първата ракета на българския тенис Григор Димитров отпадна още на старта в първия си турнир на тревна настилка за сезона.

Българинът отстъпи пред поляка Йежи Янович с 6:7 (4), 3:6 и така напусна безславно надпреварата от категорията ATP 250, макар че бе най-високо поставения тенисист в схемата, тъй като ден по-рано водачът Роджър Федерер отпадна след загуба от Томи Хаас

Днес обаче Гришо не можа да се справи със силно сервиращия поляк. 

Първият сет бе тотално доминиран от сервисите на двамата, като не се стигна до нито една точка за пробив. В тайбрека обаче Янович бе по-стабилен и се наложи със 7:4, за да поведе в резултата. 

Във втората част Гришо имаше три възможности за пробив, но не успя да ги реализира, докато полякът се възползва от първата си такава и взе подаването на съперника си за 5:3, а след това категорично затвори мача на собствен сервис след час и 18 минути игра. 

По този начин Димитров приключи в Щутгарт и ще се насочи към Куинс клъб в Лондон, където на 19-ти юни започва надпреварата от сериите АТР 500 Ейгън Чемпиъншип, което българинът спечели през 2014-та година.

Без промяна в ранглистата за Григор Димитров

Българинът остава на 44-а позиция

Кирьос: Ако бях играл с Надал на финала, щях да спечеля

Австралиецът обаче загуби битката за титлата на Уимбълдън от Новак Джокович през 2022 година

Юлия Стаматова загуби на полуфинал в Анталия

Българката допусна обрат

Григор Димитров започва новия сезон в Бризбейн

Той е двукратен шампион в турнира

Рускиня става австрийка, за да играе тенис

Анастасия Потапова, родена в руския град Саратов, ще се състезава за Австрия през следващия сезон на професионалния тенис тур за жени, съобщава агенция Ройтерс.

Диа Евтимова загуби във втория кръг на сингъл на турнир по тенис в Дейтона Бийч

Българката отстъпи пред поставената под номер 4 в схемата Франческа Пейс

Стаматова се класира за четвъртфиналите на сингъл в Турция

Юлия Стаматова се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара.

Диа Евтимова отпадна на двойки, но бие на сингъл в Дейтона Бийч

Диа Евтимова се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей кортове в Дейтона Бийч (САЩ) с награден фонд 30 хиляди долара.

Диа Евтимова с победа в Дейтона Бийч

Предстои мач и на двойки